Wystartował nowy serwis dla nastolatków – amanita.pl

Właśnie ruszył nowy serwis internetowy skierowany do nastolatków – amanita.pl (po łacinie „muchomor”). Jest to już trzeci (po „juniorze” i „quizerii”) portal stworzony i prowadzony przez Katarzynę Majgier – psychologa i autorkę książek dla dzieci i młodzieży. Na jego stronach znajdują się działy poświęcone muzyce, książkom, modzie oraz fora dyskusyjne.

Tym, co wyróżnia wszystkie te serwisy jest to, że są one współredagowane przez dzieci i młodzież. Ich największym atutem są żywe fora dyskusyjne oraz recenzje i opowiadania pisane przez młodzież. Wokół każdego z tych portali stworzyła się silna społeczność internetowa. 

Celem Majgier było stworzenie przestrzeni dla młodzieży, która ma własne pasje, poglądy i chce czegoś więcej niż komercyjnej papki. Jako psycholog doskonale wie, że w tym właśnie wieku dzieci mają ogromny twórczy potencjał, który często jest marnowany. Te portale dają użytkownikom możliwość wzajemnej stymulacji i rozwoju. Nie ma na nich agresji i złośliwości, zwykle tak obecnych na forach internetowych.

Amanita wyewoluowała z popularnego serwisu dla dzieci „Junior.reporter.pl”, który Katarzyna Majgier stworzyła w 2000 r. Był to jeden z pierwszych portali skierowanych do dzieci i młodzieży. Na jego stronach zamieszczone są ciekawostki, recenzje książek, testy gier komputerowych, opowiadania i komiksy. Początkowo były tam także quizy, ale ponieważ ich miłośników stale przybywało, w 2007 roku Majgier przeniosła je do specjalnie przygotowanego portalu www.quizeria.pl. 

Użytkownicy obu portali dorastali, ale wciąż czuli się związani nimi oraz z otaczającą je społecznością i coraz bardziej domagali się stworzenia dla nich nowej przestrzeni. Dlatego w listopadzie br. powstał dla nich nowy portal www.amanita.pl.

Podobnie jak w Juniorze (który jest adresowany do dzieci 7- 12 lat) są tu artykuły i recenzje pisane przez młodych użytkowników (13- 18 lat), informacje ze świata kultury, mody i techniki oraz moderowane forum dyskusyjne. Na stronach Amanity nastolatki znajdą to, czego najbardziej poszukują w sieci: informacje, ciekawostki, rozrywkę, porady i towarzystwo. To bowiem nastolatki – odbiorcy docelowi – dzięki aktywnemu włączeniu się w budowanie serwisu, same zadecydowały, co znalazło się na stronach Amanity.

Jak wspomina założycielka serwisu, Katarzyna Majgier „Niemal od razu po uruchomieniu Juniora w 2000 roku młodzi użytkownicy włączyli się w tworzenie serwisu. Potem powstało jeszcze forum ze swoją niezwykłą atmosferą i wokół Juniora zebrało się wiele ciekawych osób. Niektórzy z nich trafili na nasze strony jako 8-10-latki, dziś są w szkołach średnichalbo nawet studiują, ale ciągle są z nami. To właśnie dla nich i razem z nimi stworzyliśmy serwis Amanita.pl.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu