Video-news w ofercie PR Solutions

przez | 13/11/2008

 

PR Solutions – agencja public relations specjalizująca się w zdobywaniu zaufania społecznego dla nowych produktów i idei – wprowadziła do swojej oferty video-news’y. Nowa usługa ma pomóc firmom w skutecznej komunikacji przy okazji ważnych dla nich wydarzeń, takich jak: wprowadzenie na rynek nowego produktu lub usługi, podpisanie dużego kontraktu, czy w czasie sytuacji kryzysowej.

Siła i skuteczność działania video-news’ów jest powszechnie znana i wykorzystywana w USA czy Europie Zachodniej. – Do niedawna na tych rynkach informacje video były wykorzystywane przede wszystkim jako sposób na zaistnienie firmy w telewizji. Zastosowanie to poszerzyło się wraz z ogromnym wzrostem popularności video w Internecie. W tej chwili większość internautów ogląda klipy video niemal każdego dnia, a wiadomości należą do tych najpopularniejszych. Dlatego też PR Solutions postanowiło wykorzystać ten trend i zdecydowało się na włączenie do swojej oferty informacji video – mówi Maciej Maćkowiak, Product Manager odpowiedzialny za rozwój video-news’ów w PR Solutions.

 Agencja gwarantuje profesjonalne podejście przy realizacji każdego etapu tworzenia video-news’a – począwszy od określenia celów komunikacyjnych i kluczowych przesłań informacji, przez zebranie materiału zdjęciowego i jego montaż, aż po późniejszą dystrybucję video-news’a w mediach elektronicznych i monitoring oddźwięku medialnego. Na etapach zbierania materiału zdjęciowego i postprodukcji, PR Solutions współpracuje ze studiem filmowym MFX, co zapewnia jakość znaną z najlepszych telewizyjnych programów informacyjnych.

Video-news świetnie nadaje się do celów komunikacji zewnętrznej – w szczególności w przypadku ważnego dla firmy wydarzenia, jak np. wprowadzenia na rynek nowego produktu i usługi, rocznicy istnienia firmy, nawiązania relacji handlowych z innymi firmami. Informacja video o którymś z tych wydarzeń, może zostać upubliczniona w programach informacyjnych – w telewizji i w Internecie. Materiał może zostać także umieszczony w odpowiednim dziale na stronie korporacyjnej (np. jako dodatkowa informacja do opisywanego produktu czy usługi), bądź też można go wykorzystać podczas osobistego spotkania z potencjalnym klientem czy kontrahentem, jako dodatkowy element prezentacji.

Informacja video świetnie nadają się także do komunikacji wewnętrznej skierowanej do pracowników. Może to przybrać formę np. relacji z imprezy z okazji 10-lecia firmy, wzbogaconej o elementy pokazujące jej historię. Video-news jest także bardzo użyteczny w razie sytuacji kryzysowej w firmie. Jako narzędzie niestandardowe, znacznie zwiększa on szansę przebicia się przez medialny szum informacyjny. Daje to firmie szansę na zaprezentowanie własnej wersji wydarzeń w sytuacji, kiedy większość mediów szuka sensacji w kryzysie i niechętnie wsłuchuje się w racje prezentowane przez firmę.

„Bardzo duży potencjał video-news’ów dla komunikacji biznesowej wynika z faktu, że przekaz operujący obrazem i dźwiękiem jest znacznie bardziej interesujący niż sam tekst. Komunikuje także nieporównywalnie więcej i skuteczniej, niż nawet najlepszy artykuł w gazecie. Dodatkowo jest to na naszym rynku nowość, dlatego tego typu informacja wzbudza znacznie większe zainteresowanie niż komunikat tekstowy. Video-news’y znacznie wzbogacają dotychczasowe formy komunikacji. Przyszłość należy do nich” – dodaje Maciej Maćkowiak z PR Solutions.