SGI Baltis rozpoczyna nowe inwestycje

przez | 13/11/2008

 

Mimo okresowych zmian na rynku nieruchomości firma SGI Baltis przystępuje do realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych i biurowych w czterech miastach Polski.

„Obecnie mamy do czynienia z normalizacją sytuacji na runku mieszkaniowym. Zawsze uważaliśmy, iż naturalnym jest najpierw budowanie mieszkań, a potem sprzedaż już zaawansowanego produktu. Oczywiście sytuacja na rynku zmusza do szukania oszczędności i redukcji marży, jednak pozostają one na zadowalającym poziomie”– powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

 

Wszystkie trzy projekty, których budowę SGI rozpoczęła w ostatnim czasie – Kolorowe Osiedle w Gorzowie Wlkp., inwestycja przy ulicy Świtezianki w Łodzi oraz apartamenty przy Alei Krakowskiej w Szczecinie – powstają w wysokim standardzie i spełniają wymóg przyjaznej architektury, a także funkcjonalnej aranżacji przestrzeni wokół i wewnątrz budynków. Są także w pełni dostosowane do standardów rodzinnej zabudowy. Spośród trzech nowych inwestycji mieszkaniowych SGI uruchomiło dotychczas sprzedaż apartamentów w Szczecinie, gdzie w centrum miasta – między ulicami Krakowską i Europejską – firma rozpoczęła budowę nowoczesnego i kameralnego osiedla. 

„Z naszych obserwacji wynika, że klienci coraz chętniej kupują mieszkania w inwestycjach już zaawansowanych. Dlatego rozpoczynamy budowę nowych projektów, uwzględniając przy tym fakt, że część lokali zostanie sprzedana w okresie oddawania danej inwestycji do użytku” – podkreśla Grzegorz Kawecki. 

 

SGI przywiązuje dużą wagę nie tylko nie tylko do budowy osiedli mieszkaniowych, ale także nowych obiektów biurowych, które pozwalają firmie kontynuować dywersyfikację portfolio zrealizowanych przez nią inwestycji.

„Rozpoczęliśmy budowę dwóch nowych biurowców w Warszawie. Baltis Office przy Alejach Jerozolimskich oraz biurowiec przy ulicy Czerniakowskiej łączą nowoczesny projekt i wysoką jakość architektury z prestiżem i funkcjonalnością budynku, a także komfortem pracy gwarantowanym przyszłym klientom. Oba budynki zaprojektowane zostały przez znaną Pracownię Architektoniczną Kazimierski i Ryba. Ich konstrukcja umożliwi dowolną i dostosowaną do oczekiwań klientów aranżację wnętrz” – powiedział Grzegorz Kawecki. „Łącznie z 2 nowymi biurowcami oraz 3 nowymi osiedlami mieszkaniowymi realizujemy obecnie 10 inwestycji na terenie całej Polski. W przyszłym roku planujemy rozpoczęcie 5 kolejnych – w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Poznaniu i Płocku” – podsumowuje Kawecki.

„Kolorowe Osiedle” między ulicami  Niepodległości i Grabskiego w Gorzowie Wielkopolskim to nowoczesny, rodzinny zespół mieszkaniowy, który powstaje w zacisznej i przyjaznej okolicy, dobrze skomunikowanej z centrum miasta. O zaletach inwestycji decydują niewielka liczba kondygnacji, wysoki standard wykończenia mieszkań oraz ciekawa i nowoczesna kolorystyka fasady budynków. W I kwartale 2010 roku planowane jest oddanie do użytku pierwszych 120 mieszkań. 

 

Osiedle przy ulicy Świtezianki w Łodzi będzie się składać ze 121 mieszkań. Inwestycja wyróżnia się umiejętnym połączeniem tradycyjnej formy architektonicznej z nowoczesnymi elementami wykończenia. Czteropiętrowy budynek w kształcie litery „C”, wykonany zostanie w tradycyjnej technologii murowanej z cegły mineralnej, z wykorzystaniem trwałych i przyjaznych dla zdrowia materiałów. Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2010 roku.

Apartamenty między ulicami Krakowską i Europejską w Szczecinie powstają w centrum miasta, w pobliżu licznych terenów zielonych. Osiedle składa się z ośmiu kameralnych dwu- i trzypiętrowych budynków, nawiązujących do zalet niskiej, głównie jednorodzinnej lokalnej zabudowy. Wewnątrz budynków zastosowany zostanie galeriowy układ klatek schodowych, co pozwoli na niestandardowe rozwiązania przy podziale przestrzeni zarówno w częściach wspólnych budynków, jak i wewnątrz mieszkań. Pierwsze apartamenty zostaną oddane do użytku pod koniec 2009 roku. 

Biurowiec Baltis Office powstaje przy Alejach Jerozolimskich i będzie bezpośrednio sąsiadował z biurowcami firm Microsoft i Philips. Fasada budynku wykonana zostanie z zespolonego szkła. Budynek będzie liczył sześć kondygnacji, a na piętrach o powierzchni około 10 000 m2 zostaną zaaranżowane biura oraz sale konferencyjne. Zakończenie jego budowy planowane jest na koniec 2009 roku.

Biurowiec przy ulicy Czerniakowskiej powstanie w pobliżu wcześniej oddanego przez SGI do użytku budynku Comfort Offices, w którym mieści się obecnie siedziba Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Okręgowego. Biurowiec będzie liczył sześć kondygnacji, a jego powierzchnia użytkowa wyniesie około 12 tys. m2. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełom 2009 i 2010 roku.

SGI Baltis, wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort tworzą holding Baltis Investment S.A., który zatrudnia ponad 2000 osób. Roczne obroty holdingu przekraczają 800 mln zł. Porta jest największym w Polsce producentem stolarki drzwiowej zaś Invest Komfort to developer specjalizujący się w budowie luksusowych apartamentów nadmorskich, twórca zlokalizowanego w Gdyni, liczącego 40 pięter najwyższego apartamentowca w Polsce. SGI obecnie prowadzi 10 projektów na terenie całego kraju. W kwietniu 2008 r. firma zdobyła tytuł Najlepszego Pracodawcy roku 2008 w badaniu Hewitt Associates.