Procesor VIA Nano wśród wiodących produktów prezentowanych na targach Electronica

 

VIA Technologies, Inc, zapowiedziała publiczny debiut procesora VIA Nano oraz szeregu zaawansowanych zintegrowanych płyt głównych, urządzeń peryferyjnych i kompletnych systemów na targach Electronica 2008, odbywających się w Monachium w Niemczech, w dniach od 11 do 14 listopada.

Na stoisku VIA nr A6-571 prezentowane będą przyszłościowe, kompaktowe i energooszczędne systemy x86. Platforma procesorowa VIA Nano sterować będzie czterema wyświetlaczami panelowymi jednocześnie, prezentując elastyczne możliwości odtwarzania wideo Hi-Def i ruchomego paska informacyjnego. Prezentowane będą także inteligentne rozwiązania z zakresu automatyki domowej oparte na panelu dotykowym VIA VIPRO jako jednostce sterującej, oraz VIA ARTiGO jako odtwarzacz mediów. 

Wśród demonstrowanych płyt głównych znajdą się najnowsze płyty VIA EPIA Pico-ITX, Nano-ITX i Mini-ITX, tj. VIA EPIA-P700, EPIA-N700 i EPIA-M700. Goście będą mogli również zapoznać się z niedawno zapowiadaną płytą główną VIA EPIA-P710 Pico-ITXe w konfiguracji łączonej Pico-I/O a także nową płytą VIA VB8001 – pierwszą z procesorem VIA Nano.

Prezentowane produkty systemowe to między innymi VIA VIPRO – cienki i pasywnie chłodzony, panelowy system PC idealny do interfejsów UNI, kiosków multimedialnych i systemów zarządzania flotami – przedni panel zgodny z IP65 jest odporny na kurz i wodę. Na stoisku znajdzie się również VIA vmpc montowany w standardzie VESA, umożliwiające błyskawiczne przekształcenie każdego standardowego monitora w kompletny system z wyświetlaczem. 

Serwery SMB i produkty NAS obejmują szereg płyt głównych i obudów dla rynku serwerów domowych. Przedstawimy również ultrakompaktowy minikomputer stacjonarny VIA ARTiGO w roli odtwarzacza mediów i serwera domowego. 

“Nasz udział w targach Electronica 2008 to doskonała okazja do przedstawienia najnowszych innowacji systemowych, płyt głównych i chipsetów w Europie,” powiedział Daniel Wu, wiceprezes pionu systemów wbudowanych w firmie VIA VIA Technologies, Inc. “VIA stara się oferować klientom produkty doskonale zrównoważone pod względem wydajności, funkcjonalności i energooszczędności, będące jednocześnie unikatowymi i przemyślanymi konstrukcjami.”

Więcej informacji o udziale VIA w tragach Electronica 2008 na stronie: http://www.via.com.tw/en/company/events/2008-electronica/index.jsp

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu