Prezesi Manpower Inc. zamkną giełdę NYSE 14 listopada

przez | 13/11/2008

 

Firma Manpower Inc. (NYSE: MAN) ma przyjemność poinformować, że w ramach celebrowania 60. rocznicy istnienia firmy Manpower Inc., 14 listopada trzech prezesów firmy oficjalnie zakończy sesję giełdową na nowojorskiej giełdzie. Podczas 6 dekad istnienia Manpower Inc., stery firmy trzymali: Elmer Winter, współzałożyciel firmy, Mitchell Fromstein oraz obecny prezes Jeff Joerres.

Od początku swojego istnienia firma Manpower świadczy usługi pozwalające firmom na odnoszenie sukcesów w zmieniającym się świecie pracy. Jako światowy lider w sektorze pośrednictwa pracy Manpower oferuje szerokie wsparcie w znajdywaniu zatrudnienia osobom poszukującym pracy, a przedsiębiorstwom odpowiednich kandydatów do pracy. W chwili obecnej globalna sieć Manpower składa się z 4500 biur w 80 krajach. Dzięki ponad 33 000 konsultantów, Manpower współpracuje co roku z około 400 000 firm zatrudniając około 5 milionów pracowników oraz szkoląc 9 milionów osób. Ideą działania Manpower jest zwiększanie wydajności poprzez poprawę jakości, efektywności i redukcję kosztów, co pozwala firmom koncentrować się na ich podstawowej działalności. 

„Rynek pracy na całym świecie zmienił się diametralnie przez ostatnie 60 lat, ale Manpower od samego początku z powodzeniem realizuje swoja misję, która pozostaje niezmienna”, mówi Jeff Joerres, Chairman and CEO Manpower Inc. „Nasza misja to zapewnianie pracownikom miejsc pracy, a firmom pracowników odpowiadających na ich potrzeby. Dogłębna znajomość lokalnych rynków pracy, prowadzenie badań oraz analiza trendów na rynku pracy przyczyniają się do tego, że jesteśmy w stanie przewidywać zmiany i doradzać naszym partnerom rozwiązania zapewniające im optymalne rezultaty”, dodaje Jeff Joerres.  

 

Obchodząca 60-lecie swojego istnienia firma Manpower może poszczycić się tym, że jest jedną z nielicznych firm na liście „Fortune” Global 500 o tak długim istnieniu (zajmując 120. miejsce w 2008 r.). Średni czas działania firm z tej listy to 40-50 lat. Na uwagę zasługuje także fakt, że przez 6 dekad na stanowisku prezesa w Manpower zasiadały zaledwie 3 osoby. Według Booz&Company średni czas obejmowania stanowiska prezesa to około 6 lat (dane za rok 2007 r.).