Pierwszy bezprzewodowy Parrot dla motocyklistów

 

Firma Parrot wprowadziła do swojej oferty pierwszy bezprzewodowy zestaw dla motocyklistów – Parrot SK4000. Urządzenie można już nabyć w Polsce.

Parrot SK4000 to bezprzewodowy zestaw Bluetooth, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o posiadaczach jednośladów. Dzięki niemu, prowadząc motocykl lub skuter można bezpiecznie rozmawiać przez telefon i sterować muzyką za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo zestaw wyposażono w cyfrowe radio FM z funkcją RDS.

Dzięki urządzeniu każdy motocyklista może być w każdej chwili osiągalny przez telefon i bezpiecznie odbierać połączenia w trakcie jazdy. Parrot SK4000 automatycznie połączy się z pozostawionym w kieszeni lub plecaku telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Jednokrotne ładowanie baterii pozwala na ponad 10 godzin pracy, co w zupełności wystarcza nawet na długą podróż.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy Parrot SK4000 wyposażono w bezprzewodowy pilot, który montuje się na kierownicy bezpośrednio na lewej manetce. Kierowca może za jego pomocą obsługiwać telefon, książkę telefoniczną, komendy głosowe, radio, wybierać efekty dźwiękowe oraz przełączać się między źródłami dźwięku.

Zestaw automatycznie synchronizuje swoją książkę telefoniczną z kontaktami zapisanymi w telefonie. Nawiązywanie połączeń jest bardzo proste – SK4000 identyfikuje głos użytkownika i rozpoznaje nazwę kontaktu, z którym chce on nawiązać połączenie. Dzięki systemowi syntezy mowy zestaw umożliwia także przeglądanie książki adresowej za pomocą głosu. Po odnalezieniu właściwego kontaktu w książce adresowej wystarczy jedynie potwierdzić wybór przyciskiem.

Producent wykorzystał w modelu SK4000 własną technologię rozpoznawania mowy, która zapewnia łatwy sposób nawiązywania połączeń, bez potrzeby wcześniejszego nagrywania tagów głosowych. Dzięki opcji Text To Speech usłyszymy w słuchawce nazwę nadawcy wiadomości, a także nazwę stacji radiowej.

Oprócz funkcji zestawu głośnomówiącego i radia, Parrot SK4000 umożliwia odtwarzanie muzyki z dowolnego urządzenia audio Bluetooth, a także z każdego odtwarzacza podłączonego do wejścia liniowego. Zestaw generuje czysty dźwięk nawet w trakcie szybkiej jazdy. Głośność połączeń i muzyki jest automatycznie dostosowywana do prędkości i natężenia hałasu w otoczeniu. Użytkownicy Parrot SK4000 mają też do dyspozycji efekty dźwiekowe Virtual SuperBass i Stereo Widening.

Elementy urządzenia można z łatwością zamontować na każdym kasku i kierownicy. Jednostkę kontrolną wraz z mikrofonem instaluje się na zewnątrz kasku za pomocą uchwytu. Z kolei głośniki montujemy wewnątrz kasku za pośrednictwem rzepów. Mikrofon znajduje się na elastycznym ramieniu pozwalającym na pełną regulację położenia. 

Sugerowana cena zestawu wynosi 599 złotych. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją realizowaną w Polsce.

 

 Specyfikacja techniczna Parrot SK4000:

Zestaw głośnomówiący Bluetooth dla motocyklistów

Procesor: Parrot P5+

Pamięć: 256 Mbits (Flash), 64 Mbits (RAM)

Obsługiwane profile Bluetooth: HFP 0.96 / 1.0 / 1.5, A2DP, AVRCP, OPP Sync, PBAP

Wbudowany mikrofon wielokierunkowy z pianką ochronną

2 głośniki

Zasięg: 10 metrów

Zaawansowana obsługa funkcji telefonu

Odtwarzacz muzyki cyfrowej i analogowej

Wbudowany tuner FM z RDS

Dekoder SBC

Automatyczna synchronizacja książki telefonicznej

Całkowita liczba kontaktów w książce telefonicznej: 8000

Analogowe wejście liniowe

Efekty dźwiękowe: Stereo Widening, Virtual SuperBass

Full duplex

Jednostka kontrolna mocowana na kasku

Pilot radiowy: obsługa telefonu, dostęp do książki telefonicznej, polecenia głosowe, wybór źródła muzyki: A2DP, radio FM, telefon, wybór trybu i efektu audio, parametry użytkowników

Zaawansowana redukcja hałasu

Usuwanie echa

Rozpoznawanie komend głosowych

Menu głosowe

System syntezy mowy Text To Speech (odczytywanie nazw nadawcy wiadomości oraz nazw stacji radiowych)

Rozpoznaje do 10 urządzeń jednocześnie

Parowanie kodem PIN

Automatyczne łączenie po sparowaniu

Zasilanie: bateria litowo-jonowa 1100mAh

Czas pracy: do 10 godzin

Wymiary jednostki kontrolnej: 68 x 30.5 x 64 mm 

Wymiary pilota: 91 x 43 x 23 mm

W zestawie: Parrot SK4000, kabel USB/mini USB, ładowarka sieciowa, instrukcja użytkownika, gwarancja, klucz do montażu

Dystrybutorem marki Parrot w Polsce jest MIP (Multimedia Intelligent Products).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu