Nowy operator kolejowy w Polsce: Green Chip Cargo

 

STRABAG i CTL powołały do życia spółkę joint-venture – Green Chip Cargo Sp. z o.o. – dzięki której będą działać na polu logistyki kolejowej zaprojektowanej dla potrzeb klienta. STRABAG SE mający główną siedzibę w Austrii, to jeden z wiodących koncernów budowlanych w Europie, natomiast CTL Logistics Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, to prywatny, innowacyjny operator kolejowy. STRABAG wspólnie z CTL organizować będzie znaczną część transportów surowców do wytwórni mas bitumicznych i betonowych oraz dla dużych budów na terenie Polski.

Już w roku 2009 Green Chip Cargo przewiezie około 1 miliona ton różnego rodzaju surowca z kamieniołomów do zakładów produkujących bitumin i na budowy. Pierwsze 15 relacji przewozowych w Polsce zostało zaprojektowanych specjalnie na zamówienie klienta. CTL wyposaży spółkę w odpowiedni tabor kolejowy do przewozu kruszyw oraz zapewni maszynistów do jego obsługi. 

Solidne i ekonomicznie uzasadnione rozwiązania logistyczne we wszystkich projektach budowlanych mają dla Strabaga decydujące znaczenie. Przemyślana i opracowana w szczegółach logistyka w przypadku kompleksowych projektów budowlanych, jak i projektów realizowanych pod presją czasu, daje istotny czynnik konkurencyjności i wymiernie przyczynia się do spełnienia oczekiwań klienta. 

Opracowanie koncepcji nowoczesnych rozwiązań logistycznych dla koncernu Strabag powierzono dr Alfredowi Zimmermannowi. Pod jego kierownictwem będą one realizowane w BLT – nowej spółce należącej do koncernu Strabag. Ze względu na rozmiar wyzwań infrastrukturalnych Polska znajduje się w centrum zainteresowania, dlatego konieczna jest tutaj wyśmienita współpraca z ekspertami.  

Alfredowi Zimmermannowi nie chodzi o to, aby BLT stała się jedynie konkurencją dla innych operatorów kolejowych. „Chcemy aby nasza inicjatywa dała nowy impuls logistyce zaopatrzenia firmy budowlanej oraz jak najsilniejsze wsparcie w budowie infrastruktury w centralnej i wschodniej Europie. BLT będzie na różne sposoby współpracować z istniejącymi na rynku oraz nowymi operatorami kolejowymi w celu realizacji transportu niedrogiego i przyjaznego środowisku. Green Chip jest pierwszym istotnym elementem koncepcji a nasze plany rozwoju obejmują jeszcze wiele innych pomysłów!”, – mówi dr Alfred Zimmermann. 

 

Dla Krzysztofa Sędzikowskiego, który w tym przedsięwzięciu reprezentuje zarząd CTL, współpraca ze Strabagiem stanowi kolejny etap w rozwoju CTL w Polsce i w Europie. „Dzięki firmie Green Chip możemy udowodnić, że kolej – wbrew temu, co się powszechnie sądzi – jest bezpiecznym, tanim i optymalnym w przypadku dostaw ‘just in time’ środkiem transportu dla przemysłu. Chcemy być stałym i solidnym partnerem dla naszych klientów i właścicieli. Dzięki dobrze wyszkolonemu personelowi, zastosowaniu nowych sposobów planowania i nowych instrumentów kontrolnych, a także dzięki dobremu utrzymaniu sprzętu i intensywnym profilaktycznym przeglądom taboru ustanowimy nowe standardy, które staną się modelowymi, także dla dalszego, poza Green Chip, rozwoju działalności CTL” – powiedział Krzysztof  Sędzikowski, Prezes Zarządu CTL Logistics.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu