Cisco WebEx PCNow – nowe możliwości pracy w sieci

 

PCNow oferuje obecnie 5GB sieciowej pamięci masowej bez dodatkowych opłat. Umożliwia to automatyczne tworzenie kopii zapasowych treści przechowywanych na komputerach PC lub Macintosh i daje dostęp do danych i informacji udostępnianych przez Internet (ang. cloud-based).

WebEx PCNow zapewnia użytkownikom bezpośredni dostęp do możliwości oferowanych przez sieć, czyli nowych funkcji i opcji sterowania, dzięki czemu wzrasta ich produktywność. Użytkownicy mają swoje pliki zawsze pod ręką. Pliki te są również dostosowane tak, aby umożliwić szybkie przesyłanie i wyświetlanie we wszystkich urządzeniach z dostępem do Internetu.

WebEx PCNow, oferowana przez Cisco usługa zdalnego dostępu do komputera, zapewnia klientom stałą łączność i ciągłą ochronę danych, nawet wtedy, gdy ich komputery pozostają wyłączone lub niepodłączone do Internetu.

Możliwości rozwiązania WebEx PCNow jako narzędzia pracy w trybie ad hoc zostały rozszerzone dzięki zainstalowaniu zdalnego agenta. Klienci mają teraz możliwość skonfigurowania swoich komputerów tak, aby umożliwić zdalny dostęp do swojego konta za pośrednictwem innej osoby.

Nowa wersja rozwiązania WebEx PCNow jest wyposażona w ulepszony interfejs użytkownika, który oferuje użytkownikom więcej wyświetlanych w trakcie pracy informacji 

i jest bardziej przejrzysty, dzięki czemu nawigowanie staje się łatwiejsze. Klienci mogą korzystać ze zintegrowanego dostępu do zgromadzonych w pamięci masowej plików poprzez jeden interfejs użytkownika.

WebEx PCNow daje użytkownikom dostęp do komputera zdalnego, w tym do pulpitu, aplikacji, plików oraz funkcji sieciowych. Możliwości korzystania z tych elementów nie różnią się niczym od tych uzyskiwanych w sytuacji fizycznego dostępu do komputera, pozwalają natomiast uniknąć konieczności przychodzenia do biura.

Lori Anne Carr, wiceprezes Titan Farms: „WebEx PCNow to wygodne i łatwe w obsłudze narzędzie. Możliwość zobaczenia dokładnie tego samego ekranu komputera, którego używam w pracy, a nie tylko dostępu do żądanych plików, daje duży komfort. Rozwiązanie zdecydowanie ułatwia mi zachowanie równowagi między życiem prywatnym a pracą zawodową.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu