Systemy Comarch wspierają BOK w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim

przez | 10/11/2008

 

Już 10 listopada w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim rusza jedno z najnowocześniejszych Biur Obsługi Klienta. Dzięki systemom Comarch E-Urząd i SODIS obsługa klientów zostanie znacznie usprawniona.

– Łatwiej będzie złożyć wniosek paszportowy i odebrać gotowy dokument. Szybciej też obsłużeni zostaną cudzoziemcy załatwiający formalności związane z wizami – tłumaczy dyrektor generalny ŚUW Łukasz Falgier. – Dodatkowo wdrożony przez Comarch E-Urząd umożliwi sprawne załatwienie sprawy przez Internet; system SODIS z kolei zapewni elektroniczny obieg dokumentów.

Comarch zakończył projekt, na który składały się Elektroniczna Platforma Urzędu Wojewódzkiego i Administracji Zespolonej E-Urząd oraz System Obiegu Dokumentów i Spraw (SODiS), w czerwcu tego roku. Prace trwały od września 2007 r. Do roku 2014 Comarch będzie świadczył w ŚUW usługi gwarancji i asysty technicznej systemu.

 

Inaugurację nowoczesnego BOK uświetni wieczorny pokaz militariów oraz nocne zwiedzanie historycznej i architektonicznej gratki – Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tej nocy goście Urzędu zobaczą gabinet obecnego wojewody śląskiego, Zygmunta Łukaszczyka, który mieści się w historycznym mieszkaniu pierwszego gospodarza – wojewody Michała Grażyńskiego. Zobaczyć będzie można reprezentacyjne sale oraz podziemia budynku, w których mieści się basen, zaprojektowany jako pułapka na ewentualnych złodziei. Gości powitają przewodnicy w starodawnych tradycyjnych strojach, oświetlający wejście do gmachu pochodniami. Zwiedzanie zakończy się około godziny 2.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.