Nowy bezpłatny kurs e-learning dla dzieci

 

 

Kolejna edycja bezpłatnego kursu e-learning dla dzieci „Bezpieczne surfowanie w Necie”. Projekt realizowany przez Akademię Bezpiecznego Internetu – Fundacja Dzieci Niczyje.  

Akademia Bezpiecznego Internetu Fundacji Dzieci Niczyje w ramach kampanii „Dziecko w Sieci” oferuje dzieciom i młodzieży, nauczycielom i rodzicom edukację w zakresie bezpieczeństwa w Internecie metodą e-learning. E-learning to nowoczesny sposób na dostarczenie wiedzy oparty na mediach elektronicznych.

Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Grupy TP przygotowały kolejny bezpłatny kurs e-learningu poświęcony edukacji na temat zagrożeń w Sieci. Kurs adresowany jest do uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej. Współproducentem kursu jest firma www.konceptstudio.com.pl 

Kurs przewidziany jest na dwie lekcje. Mamy nadzieję, że oprócz wiedzy o zagrożeniach internetowych dostarczy uczniom także wielu uciech i zabawy, gdyż składa się z ciekawych gier, teledysków, filmów, piosenek, quizów i animacji – mówi Marcin Sołodki Koordynator zespołu e-learning w Fundacji Dzieci Niczyje. 

Cały kurs składa się z 7 modułów (komnat), podejmujących następujące zagadnienia (dyski wiedzy):

Dysk nr 1 – O Internecie

Dysk nr 2 – Podawanie danych osobowych

Dysk nr 3 – Znajomi w Sieci

Dysk nr 4 – Niebezpieczne treści

Dysk nr 5 – Przemoc w Sieci

Dysk nr 6 – Uzależnienie

Dysk nr 7 – Zakupy 

Zadanie ucznia będzie przejście 7 komnat i zdobycie 7 dysków wiedzy. W ten sposób stanie się Sieciakiem. 

Warunkiem koniecznym do korzystania z kursu jest rejestracja przez stronę www.elearning.dzieckowsieci.pl. Platformę e-learning dostarczyła firma www.BiznesoweAplikacje.pl 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty kursu e-learning w edukacji najmłodszych. Was drodzy uczniowie zachęcamy do zabawy na lekcjach z wykorzystaniem naszych kursów.

W najbliższej przyszłości ukaże się także kurs dla gimnazjalistów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu