Czy twoja firma jest nowoczesna?

przez | 07/11/2008

 

Firma IT.integro wraz Microsoft  Dynamics i ELO Digital zainicjowały projekt Nowoczesna firma. Celem programu jest propagowanie wśród menadżerów firm rozwiązań dotyczących informatyzacji i innowacyjności jako czynnika umożliwiającego nadążanie za wymaganiami rynku XXI wieku.

Nowoczesna firma szuka na rynku nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań usprawniających pracę przedsiębiorstwa. Wychodząc naprzeciw takim przedsiębiorcom  IT.integro, jeden z liderów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne dla biznesu,  wdrażający systemy Microsoft Dynamics NAV oraz Microsoft Dynamics CRM, podjęła się organizacji cyklu konferencji których tematem przewodnim będzie odpowiedź na pytanie, jak unowocześnić firmę?

– „Współpraca z dynamicznie rozwijającymi się firmami oraz zmieniające się potrzeby naszych klientów sprawiły, że postanowiliśmy odpowiedzieć na wymagania nowoczesnych – innowacyjnych przedsiębiorstw.” – mówi Piotr Śledź, prezes zarządu IT.integro. – „Cieszymy się, że udało nam się podjąć wspólną inicjatywę, dzięki której mamy możliwość propagowania i wspierania menedżerów poszukujących informacji o najnowszych rozwiązaniach informatycznych i upatrujących szansę rozwoju swojej firmy w nowoczesnych narzędziach IT, dających wymierne oszczędności.” – dodaje Piotr Śledź.

Pierwsze z cyklu siedmiu spotkań odbyło się 29 października br., we Wrocławiu. Na konferencji omówiono tematykę aplikacji biznesowych (ERP) usprawniających pracę w firmach. Prezentowano ponadto nowatorskie rozwiązania informatyczne wpływające na wydajność przedsiębiorstw poprzez efektywne kontakty z klientami, optymalizację obiegu informacji i dokumentów w firmie, ale przede wszystkim spełniające kryteria: szybciej, łatwiej, oszczędniej.

Uczestników spotkania szczególnie zainteresował problem ogromnej ilości dokumentów jaką generują same firmy oraz zbierają poprzez współpracę z partnerami biznesowymi, dostawcami i klientami. Powtarzały się również pytania o automatyzację pracy i poprawę zarządzania poprzez szybki dostęp do informacji o klientach  i wykorzystanie systemów CRM (Customer Relationship Management).

 Nowoczesna firma, to przedsiębiorstwo nadążające za wymaganiami zmieniającego się rynku,  dzięki sprawniejszej wymianie informacji wewnątrz firmy, szybszej analizie danych i podejmowaniu decyzji. Kluczowymi parametrami są również  łatwy i nieskrępowany dostęp do informacji, inwestycje w przyjazne dla użytkownika rozwiązania informatyczne, a przy tym generowanie oszczędności dzięki narzędziom pozwalającym na szybką reakcję  wobec zmieniających się warunków biznesowych.

Założeniem projektu jest zatem propagowanie wiedzy merytorycznej na temat inwestycji w  rozwiązania ERP integrujące przepływ informacji i działań w firmie, aplikacji CRM skutecznie wspomagających kontakt z klientami oraz działania marketingowe oraz implementacji systemów usprawniających obieg i zarządzanie dokumentami (DMS – Document Management System). 

Wszystkie rozwiązania zostaną zaprezentowane menedżerom i właścicielom firm między innymi podczas cyklu otwartych spotkań z ekspertami IT.integro, Microsoft Dynamics oraz ELO Digital  na podstawie przykładów firm zachodnich, w których przeprowadzono podobne wdrożenia. 

Szczegóły dotyczące projektu jak też harmonogramu spotkań dostępne są na :

http://www.it.integro.pl/it/cnt,50.html  oraz http://www.microsoft.com/poland/dynamics/konferencje/nowoczesna_firma.mspx