ProLogis Park Będzin II wynajęty w stu procentach

przez | 06/11/2008

 

ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował o  podpisaniu umowy najmu na 9 300 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w ProLogis Park Będzin II z firmą RB Logistic, polskim operatorem logistycznym.

Dzięki umowie najmu podpisanej z firmą RB Logistic, ProLogis Park Będzin II o powierzchni 47 600 metrów kwadratowych został w pełni wynajęty. Nowa powierzchnia posłuży klientowi jako zaplecze magazynowe dla dystrybucji lokalnej do klientów z regionu Górnego Śląska. 

„ProLogis Park Będzin II to jedna z najbardziej trafionych inwestycji firmy w ostatnim czasie” – powiedział Michał Czarnecki, Leasing Manager ProLogis w Polsce. „Zaledwie po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy oddajemy do dyspozycji klientów cały park i finalizujemy ostatnią transakcję najmu na dostępną powierzchnię magazynową. ProLogis Park Będzin II to nasze drugie centrum dystrybucyjne w Będzinie, będące odpowiedzią na duże zapotrzebowanie naszych klientów na nowoczesną powierzchnię magazynową w rejonie Górnego Śląska.”

ProLogis Park Będzin II to nowoczesny park dystrybucyjny, położony na północ od autostrady A4 (Wrocław-Kraków), na granicy Będzina i Sosnowca, 30 km od międzynarodowego lotniska w Pyrzowicach. Park jest przystosowany do różnych potrzeb klientów: logistyki i dystrybucji, składowania oraz produkcji lekkiej. 

Klientami ProLogis Park Będzin II są: Emperia Holding S.A., JAS-FBG S.A., KMC Services, Procan Logistyka oraz SDU Technika Złączeniowa Śląsk.

Od ponad 6 lat firma ProLogis jest obecna na Górnym Śląsku i inwestuje w takich miastach jak, Będzin, Chorzów, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec. Tylko w tym regionie spółka jest właścicielem pięciu centrów dystrybucyjnych, na które składają się 22 budynki o łącznej powierzchni magazynowo-biurowej około 400,000 metrów kwadratowych. Obecnie 99 procent powierzchni magazynowej ProLogis na Górnym Śląsku jest wynajęte.