Od dziś cyfrowe kolekcje na dużym ekranie – WD TV Media Player

Odchodzenie od stołu i zapraszanie do pokoju dziecinnego, by pokazać na komputerze cioci i wujkowi zdjęcia z wakacji. Karkołomne ustawienie laptopa, żeby w szóstkę, z przyjaciółmi jako tako dało się oglądać najnowsze skecze ulubionego kabaretu.

Skądś to znamy! Na szczęście jest już sposób na te zmartwienia…

WD właśnie przedstawiło sposób na odtwarzanie plików multimedialnych bezpośrednio z zewnętrznego dysku twardego na ekranie telewizora, nawet w rozdzielczości Full-HD!

Po podłączeniu nowego urządzenia o nazwie WD TV Media Player do telewizora lub zestawu kina domowego, urządzenie jest gotowe do odtwarzania filmów, muzyki i zdjęć z przenośnych dysków WD My Passport lub innych – ważne jest tylko by posiadały interfejs USB.

Szacuje się, że z końcem 2008r. w w bibliotekach cyfrowych domowych użytkowników znajdzie się niemal 334 milionów GB zdjęć oraz ponad 3.1 miliardów GB filmów. Do 2010 roku nastąpi wzrost do 400 milionów GB zdjęć oraz 5.8 miliardów GB filmów.

Te potężne kolekcje multimediów są uwięzione w komputerach użytkowników. W celu ich odtworzenia na ekranie telewizora dotychczas trzeba było nagrywać je na płyty CD / DVD albo też podłączać PC do telewizora – kablami lub skomplikowanymi rozwiązaniami sieciowymi. WD TV HD Media Player pozwala na bezproblemowy i natychmiastowy dostęp do plików cyfrowych na największym ekranie w domu.

WD TV HD Media Player może być podłączony do telewizora na stałe, jak odtwarzacz stacjonarny – jest malutki i bardzo estetyczny. Dołączony pilot umożliwia zdalne odtwarzanie i zarządzanie plikami przez menu ekranowe. Korzystając z pojemności oferowanych przez dyski WD My Passport (do 500 GB!) użytkownicy mogą budować ogromne kolekcje multimediów i odtwarzać je poprzez WD TV.

Zarządzanie zawartością dysków USB jest szybkie i łatwe dzięki pilotowi dołączonemu do WD TV HD Media Player i menu ekranowemu.

Kluczowe cechy WD TV HD Media Player:

  • Umożliwia odtwarzanie plików z dysków WD Passport i My Book oraz innych popularnych dysków z interfejsem USB, cyfrowych kamer i przenośnych odtwarzaczy, które są rozpoznawane jako dyski zewnętrzne;
  • Obsługa rozdzielczości Full HD;
  • Zdalne sterowanie;
  • Indywidualne dostosowywanie opcji nawigacji, takiech jak miniaturki, czy widok listy; możliwość wyświetlania multimediów, w zależności od typu, w jednym menu – niezależnie od ich lokacji w folderach, czy na dyskach;
  • Wyświetlanie zdjęć w formie pokazów; przybliżanie, panning (pokazywanie i przesuwanie  powiększonego wycinku zdjęcia),
  • Oglądanie filmów i odtwarzanie muzyki z możliwością przewijania, pauzy, przybliżania, wyświetlania napisów;
  • Dwa porty USB umożliwiają równoczesne podłączenie dwóch dysków zewnętrznych;
  • Złącze HDMI do telewizorów HD lub zestawów kina domowego; dodatkowe złącze kompozytowe zapewnia kompatybilność z każdym telewizorem;
  • 1 rok gwarancji producenta

Cena i dostępność

WD TV HD Media Player jest już dostępny w Polsce. Sugerowana cena za WD TV HD Media Player wynosi 350 zł.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu