Logistycy ze sportowym zacięciem

 

Kajakarstwo i wioślarstwo kobiet, bowling, pool bilard i tenis stołowy mężczyzn – to dyscypliny sportowe, w których studenci Wyższej Szkoły Logistyki są najlepsi. W poniedziałek, 27 października 2008 roku, w klubie SQ w Starym Browarze odbyło się podsumowanie Akademickich Mistrzostw Wielkopolski.  

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski organizowane przez AZS Poznań to największa tego typu impreza sportowa w Polsce. Co roku rywalizuje w niej ponad 5 tysięcy studentów w 55 dyscyplinach. Dlatego tym bardziej cieszy nas sukces sportowców WSL, którzy w bowlingu i pool bilardzie zdobyli złote puchary, natomiast brązowe w wioślarstwie kobiet i tenisie stołowym. 

Podczas uroczystości podsumowującej uczelniane rywalizacje, WSL dumnie reprezentowali studenci magisterskich studiów uzupełniających: Aneta Konieczna i Szymon Świekatowski, oboje aktywni sportowcy. Aneta Konieczna, trzykrotna medalistka Olimpijska, za srebro przywiezione w tym roku z Pekinu otrzymała album o Igrzyskach, natomiast Szymon Świekatowski uhonorowany został srebrną odznaką AZS za szczególne zaangażowanie w sportową działalność. 

Szymon jest nie tylko prezesem Uczelnianego Klubu Kibica KKS „Lech” i wiceprezesem Klubu Uczelnianego AZS, ale także organizatorem pierwszej w Polsce konferencji „Logistyka w sporcie”, brązowym medalistą XXIII Akademickich Mistrzostw Polski uczelni niepublicznych w pływaniu oraz zdobywcą drugiego miejsca w sztafecie 4×50 stylem dowolnym, podczas XXV Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.

– Bardzo nas cieszą wyróżnienia AZS. Wśród studentów Wyższej Szkoły Logistyki jest wielu wybitnych sportowców, którzy mogą poszczycić się sukcesami na arenie międzynarodowej. Mamy również studentów, którzy nie trenują wyczynowo, ale sport jest ich hobby. Staramy się wspierać jednych i drugich mając świadomość, że sport jest nie tylko źródłem zdrowia i dobrej kondycji, ale i pozytywnie wpływa na rozwój tych młodych ludzi – powiedział Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu