Kim jest współczesny turysta?

 

Urlop na plaży, czy wycieczka objazdowa? Z rodziną, a może jednak bez towarzystwa dzieci? Kim jest ten wyjątkowy urlopowicz, o którego toczą się tak zatarte boje na rynku turystycznym? HolidayCheck niezależny portal internetowy z opiniami o hotelach ujawnia jego profil.

Aby stworzyć portret współczesnego turysty przeanalizowano 114 000 aktywnych ocen hoteli, oddanych przez turystów na platformie HolidayCheck od 1 czerwca do 1 października 2008 roku.

Przeciętny turysta 2008 roku jest w wieku od 36 do 45 lat i najczęściej podróżuje w towarzystwie swojego partnera, 1-2 razy do roku, wybierając wypoczynek na plaży w Turcji lub w Egipcie. Badania wykazały, że zaledwie, co czwarty turysta wyjeżdża na urlop z dziećmi. Dla 27% urlopowiczów najlepszy czas na wakacyjny wyjazd to lipiec, a przeciętna długość pobytu wynosi dwa tygodnie.

Turyści coraz bardziej doceniają wygodę zakupu wycieczki przez Internet. Tylko 43% turystów zdecydowało się zakupić swój urlop w tradycyjnym biurze turystycznym.

 

Co piąty turysta nie poleciłby swojego hotelu swoim znajomym oraz rodzinie. Czy ciągle uważamy, że nasz urlop był nie wart wydanych pieniędzy? 35% osób się z tym nie zgadza. „Turyści uważają, że stosunek zaoferowanych im usług odpowiada cenie, jaką za nie zapłacili. Ważne jest jednak, aby przed przyjazdem do hotelu zaciągnąć jak najwięcej szczegółowych informacji.” – przekonuje Elżbieta Naklicka, menedżer polskiego portalu HolidayCheck.

 Idealnym źródłem są opinie samych turystów na portalach zawierających oceny hoteli. HolidayCheck jest niezależnym portalem internetowym o tematyce turystycznej, na którym znajduje się ponad 800 000 opinii o hotelach na całym świecie, 750 000 zdjęć oraz 12 000 filmów z wakacji zamieszczonych przez samych turystów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu