Jubileuszowe zamówienie w Lazienki24.pl

 

5 listopada 2008 roku specjalistyczny sklep lazienki24.pl zrealizował 3-tysięczne zamówienie. Blisko 80-procentowy wzrost liczby zamówień w stosunku do ubiegłego roku jest dowodem na to, że przez Internet coraz lepiej sprzedają się produkty dotychczas nie kojarzone z e-handlem.

Chociaż liczba 3 tysięcy zamówień w porównaniu do sklepów sprzedających takie produkty jak książki jest niewielka, to należy zauważyć, że są to zamówienia innej skali. Średnia wartość zamówienia w lazienki24.pl wynosi aż 1 745 zł netto, co jest jedną z najwyższych wartości w polskim e-biznesie. W całym 2008 roku lazienki24.pl planuje sprzedać produkty za ponad 5 milionów złotych.                                                                                                      

W specjalistycznym e-sklepie wyzwaniem jest przede wszystkim sprawna logistyka. Kruche towary, takie jak płytki ceramiczne i ceramika sanitarna mogą łatwo ulec zniszczeniu, dlatego o sukcesie w dużej mierze decyduje posiadanie własnego taboru transportowego oraz współpraca z solidnym kurierem paletowym.

Oprócz transportu duże znaczenie ma dostępność towaru, z czym często mają problemy inne e-sklepy. Dzięki centrali magazynowej w Opocznie i wieloletniej współpracy z najważniejszymi producentami ceramiki możemy szybko realizować  zamówienia oraz utrzymywać ceny na poziomie średnio o 30% niższym niż w tradycyjnych sklepach -wyjaśnia Artur Gorzewski, właściciel lazienki24.pl.

W niedalekiej przyszłości asortyment sklepu zostanie poszerzony o inne produkty związane z wyposażeniem wnętrz, w pierwszej kolejności podłogi oraz drzwi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu