EventSpace.pl – za nami sześć miesięcy

 

Za nami sześć miesięcy funkcjonowania portalu, nadszedł więc czas pierwszych podsumowań i weryfikacji wstępnych postanowień.  

Założenia

 

Jednym z celów, jakie postawił przed sobą portal na początku swojej działalności było stworzenie wiarygodnego i pełnego źródła informacji o branży eventowej, które stanie się narzędziem codziennej pracy każdego, kto zajmuje się organizacją imprez lub korzysta z usług takich firm. Aby sprostać tym ambicjom przez ostatnie miesiące zespół EventSpace.pl rozwijał portal zarówno od strony merytorycznej (autorskie materiały w działach news, event, know how), jak i funkcjonalnej nieustannie rozbudowując bazę firm i lokalizacji (obecnie ponad 1500 podmiotów). Pomyśleliśmy również o szerszym zaprezentowaniu portalu branży poprzez kampanię reklamową w Media&Marketing Polska (wrzesień/październik 2008), mailing do mediów branżowych, patronaty eventowe oraz cotygodniowy newsletter.

 

Efekty

90% wzrost wyników portalu (ponad 5 000 odwiedzin oraz ponad 40 000 odsłon miesięcznie) w porównaniu z danymi z lipca tego roku.  Niewątpliwie świadczy to o rosnącym zainteresowaniu portalem. Największą popularnością wśród użytkowników cieszy się baza firm, a także działy event, news oraz baza lokalizacji.  

Fakt, że nasze działania odpowiadają na zapotrzebowania branży potwierdzają również pozytywne opinie naszych użytkowników: „Dzięki obecności produktów Wytwórni Pomysłów na portalu EventSpace.pl (dział POS)  pojawiły się konkretne zapytania od klientów z różnych miast polski! Na pewno obecność na portalu wpływa na ilość odwiedzin na naszej stronie oraz na świadomość istnienia naszej firmy na rynku. Jak dla nas jest to doskonałe źródło promocji „ –  mówi Łukasz Murawski, Agencja Kreatywna Wytwórnia Pomysłów.

 

Profil użytkownika

Spośród osób odwiedzających portal:

58% to użytkownicy powracający z czego można wnioskować, że treści publikowane na portalu są dla odbiorców atrakcyjne, skoro decydują się odwiedzić portal ponownie (66% w ciągu ostatniego tygodnia). 

32% odwiedziło portal więcej niż dziesięć razy, co świadczy o dużym gronie lojalnych użytkowników.

50% odwiedza nas wchodząc bezpośrednio na portal.

 

Rozwój

Naszym celem na kolejne pół roku jest modyfikacja portalu pod kątem potrzeb jego użytkowników, czyli: pozyskanie nowych partnerów merytorycznych, wdrożenie nowego sposobu prezentacji lokalizacji, przebudowa funkcjonalna wyszukiwarki, jak również budowa nowych funkcjonalności i form komunikacji użytkowników.

W swoim założeniu EventSpace.pl ma być miejscem współtworzonym przez swoich użytkowników. To Państwo mogą nadawać mu kształt odpowiadający Państwa potrzebom! Do czego mocno zachęcamy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu