AutoMapa 5.2 – jakość map NAVTEQ i funkcje wspomagające użytkowników CB Radio

przez | 06/11/2008

 

Mapy 44 krajów Europy, w tym po raz pierwszy w AutoMapie, niezwykle precyzyjne mapy 43 krajów opracowane przez NAVTEQ – światowego lidera na rynku map nawigacyjnych. 800 miast i miejscowości w Polsce z budynkami 3D, funkcje wspomagające użytkowników CB Radio i miliony danych do wykorzystania przez kierowców, motocyklistów, rowerzystów i turystów.  AutoMapa przenosi swoich użytkowników w nieznany dotąd wymiar nawigacji GPS.

Jak zwykle w przypadku AutoMapy – użytkownicy posiadający aktualną licencję mogą bezpłatnie pobrać najnowszą wersję ze strony www.AutoMapa.pl.

Obecna aktualizacja jest wyjątkowa, zawiera bowiem całkowicie nowe mapy dostarczone przez NAVTEQ – światowego lidera w dziedzinie nawigacyjnych map cyfrowych, które zostaną wykorzystane w oprogramowaniu AutoMapa Europe obejmującym, oprócz terytorium Polski, również obszar 43 innych krajów Europy. Mapy Polski w AutoMapie nadal oparte są wyłącznie na danych firmy GEOSYSTEMS Polska Sp. z o.o

 

W najnowszej AutoMapie świat jest jeszcze bardziej 3D niż do tej pory. Już 800 miast i miejscowości zawiera budynki opracowane w tej technice, dzięki czemu kierowcy mogą korzystać z zalet realistycznego odwzorowania rzeczywistości na ekranie swojego urządzenia nawigacyjnego.

AutoMapa od dawna szczyci się tym, że zawiera 100% stopień pokrycia dróg prowadzących do miejsc zamieszkania. Prócz tego, w najnowszej wersji przybyło ponad 400 nowych nawigacyjnych planów miejscowości, o blisko sto wzrosła ilość miast i miejscowości w których wizualizowane są budynki w technologii 3D, o ponad pięćdziesiąt tysięcy wzrosła ilość punktów użyteczności publicznej, a lista dokładnie określonych punktów adresowych przypisanych do konkretnych budynków przekroczyła dwa miliony.

 

Najnowsza wersja AutoMapy uwzględnia również oczekiwania zgłaszane przez wielu kierowców podróżujących po drogach z CB Radiem. Z pewnością docenią oni wbudowane informacje o pikietażu, czyli słupkach kilometrowych na drogach. Dzięki temu informacje o wydarzeniach drogowych przekazywane przez kierowców poprzez CB Radio znajdą swoje odzwierciedlenie w nawigacji GPS.

AutoMapa 5.2, to również nowy format map, dzięki któremu proces wizualizacji map, odbywa się do 30% szybciej, niż obecnie. Przełamana została również kolejna bariera precyzji GPS – AutoMapa pozwala na odczyt danych z GPS częściej niż co sekundę. Dla kierowcy jadącego z nawigacją takie połączenie oznacza wyjątkową płynność informacji i gwarancję wyświetlenia wszelkich komunikatów z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki któremu jazda nawet w całkowicie nieznanym terenie będzie niezwykle prosta.

Przygotowując najnowszą aktualizację producenci AutoMapy szczególny nacisk położyli na precyzyjnie opisane punkty użyteczności publicznej, dzięki którym znalezienie klubu, kina, teatru, bankomatu czy wręcz najbliższego parkometru stanie się niezwykle proste. Ponad 306 tysięcy takich punktów w Polsce gwarantuje niezwykłe bogactwo wyboru i pewność znalezienia miejsca, którego się szuka.

Od blisko 6-ciu lat AutoMapa jest najchętniej kupowanym programem do nawigacji GPS w Polsce. W tym roku klienci docenili jakość AutoMapy i swoimi głosami przyznali AutoMapie Złoty Laur Konsumenta 2008.

Pełna lista zmian w najnowszej wersji AutoMapy znajduje na stronie internetowej www.AutoMapa.pl.