ZyXEL PLA-401v2 – elegancja i szybkość transmisji, bez dodatkowych kabli

przez | 05/11/2008

ZyXEL wprowadza do sprzedaży model PLA-401v2 – niewielki adapter HomePlug AV montowalny w ściennym gniazdku elektrycznym. Urządzenie, wyróżniające się eleganckim designem, umożliwia błyskawiczny i bezpieczny transfer danych przez domową sieć elektryczną, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania i kabli.

Aby utworzyć, lub rozszerzyć domową sieć za pomocą istniejącej instalacji elektrycznej, wystarczy podłączyć adaptery PLA-401v2 do gniazdek elektrycznych w dwóch wybranych lokalizacjach. Następnie, za pomocą złącza LAN, w które wyposażone są adaptery, podłączyć je np. do komputera i routera z dostępem do Internetu, lub do dwóch komputerów.

Dzięki zaawansowanej technologii HomePlug AV adapter ZyXEL PLA-401v2 może przesyłać dane z szybkością sięgającą 200 Mb/s. Mechanizmy gwarantowanej jakości usług (QoS) sprawiają, że sieć taka doskonale nadaje się do transmitowania wysokiej jakości filmów wideo, czy prowadzenia rozmów telefonicznych. PLA-401v2 zapewnia bezpieczeństwo transmitowanych danych dzięki 128-bitowemu algorytmowi szyfrowania danych AES.