SANYO PLC XC55 – Nowy projektor dla edukacji z mocnymi głośnikami, zapewniający bezobsługową pracę i wyposażony w liczne funkcje antykradzieżowe

Firma SANYO wprowadza na rynek rewolucyjny produkt dla placówek oświatowych i budżetowych. Oprócz doskonałych parametrów technicznych, takich jak jasność 3.100 ANSI lumenów i rozdzielczość XGA, projektor Sanyo XC55 zwraca na siebie uwagę, dzięki trzem głównym cechom: bezobsługowa praca, mocne, 7-wattowe głośniki i doskonałe zabezpieczenia antykradzieżowe.

Projektor wyposażony jest w system AMF (Automatic Maintenance Filter), dostępny do tej pory wyłącznie w dużych projektorach instalacyjnych. System ten zbudowano w oparciu o specjalny kartridż z filtrami powietrza i wbudowane czujniki, które wykrywają niedrożność filtrów i w razie potrzeby wymieniają stary filtr na nowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu projektor pracuje bezobsługowo nawet przez 3.000 godzin. System AMF opiera się również o zupełnie nową konstrukcję systemu wentylacji, chroniącą optykę projektora przed zakurzeniem.

Ze względu na wysokie ryzyko kradzieży występujące w placówkach oświatowych i instytucjach, SANYO XC55 wyposażono w dodatkowy uchwyt (security bar) umożliwiający użycie drugiego (oprócz slotu Kensington) zabezpieczenia mechanicznego – np. w postaci metalowej linki lub łańcucha o grubości do 11mm. Projektor wyposażono również w blokadę elektroniczną, za pomocą kodu PIN, który może zapobiegać włączeniu projektora przez osoby niepowołane lub blokować działanie pilota i/lub przycisków na panelu sterującym.

Sanyo XC55 wyposażono w nowe głośniki o mocy aż 7W, dzięki czemu nie trzeba już używać oddzielnych głośników komputerowych. Przydaje się to m.in. przy instalacjach projektora pod sufitem. W tego typu zastosowaniach sprawdzi się również nowe rozmieszczenie komponentów projektora – lampa ukryta jest pod górną pokrywą, co znacząco ułatwia jej wymianę. Biały kolor obudowy będzie pasował do koloru sufitu w większości placówek.

Do pozostałych funkcji, które docenią użytkownicy zaliczyć można : automatyczną korekcję zniekształceń trapezowych (auto-keystone), tryb wyświetlania na zielonej tablicy szkolnej i bardzo cichą pracę (27dB w trybie oszczędnym).

Sanyo XC55 wyposażono w bardzo bogaty zestaw złącz. Oprócz 2 wejść komputerowych (D-Sub15) i wejścia DVI, znajdziemy tutaj 2 wejścia Video, 3 wejścia Audio, 1 wyjście Audio oraz wyjście na zewnętrzny monitor (D-Sub15) i port sterujący RS232. Pozwala to na zintegrowanie projektora z nawet najbardziej skomplikowanymi systemami audio-video w pracowniach multimedialnych.

Model PLC-XC55 dostępny jest już w sprzedaży w cenie 4.500 PLN (sugerowana cena detaliczna brutto).

Firma SANYO zadbała o zapewnienie jego nabywcom najwyższego poziomu niezawodności, przyznając trzy lata gwarancji na projektor i rok na lampę.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu