Wełniane dodatki firmy Wool Star

przez | 04/11/2008

Najgorętszy temat jesienno-zimowych wybiegów stanowi połączenie czerni i bieli (Givenchy), ozdobione odrobiną głębokiej, intensywnej czerwieni (Balanciaga, Yves Saint Laurent). Z jednej strony obowiązuje kolorystyczna elegancja i klasyka, z drugiej odcienie odważne, pełne energii. Równie modne jest wykorzystanie elementów natury, zarówno we wzornictwie jak i wyborze tkanin (kaszmir, wełna), stąd u największych projektantów pojawiają się zarówno motywy inspirowane naturą, jak i neonowe, mocne kolory.

Firma WOOL STAR, dbając o wyszukany styl swoich produktów, zaprosiła do współpracy znakomitego stylistę i projektanta mody – Arkadiusa, który korzystając z obowiązujących trendów stworzył unikalny wzór wełnianej tkaniny ozdobionej utkanym na wełnie merynosa australijskiego motywem orchidei z kolekcji „Urban Orchid”. Zaprojektowany przez Arkadiusa wzór materiału został wykorzystany przez firmę WOOL STAR do wprowadzenia na rynek limitowanej kolekcji akcesoriów – m.in. toreb, torebek, kosmetyczek i kapci. Przygotowana seria dodatków charakteryzuje się futurystycznym, ekstrawaganckim stylem.

Zestaw wełnianych akcesoriów marki WOOL STAR został przygotowany z delikatnej wełny merynosa australijskiego, na którym czerwone orchidee zostały utkane z jednej strony na białym, z drugiej na czarnym tle. Wyjątkowo nasycone kolory powstały dzięki specjalnie przygotowanej mieszance barwników pochodzenia naturalnego. Do produkcji stylowych dodatków wykorzystano najwyższej jakości wełnę, o najdelikatniejszej strukturze, charakteryzującą się bardzo niskim mikronem – ok. 23-24μ. Przycięcie włosa na wysokości 9 mm, podniesienie jego gramatury do 600g/m² oraz zastosowane jednokierunkowego czesania, pozwoliło nadać produktom niesamowity połysk. Precyzyjne i ekskluzywne wykończenie nadano dzięki solidnie wszytej aksamitnej lamówce i wysokiej klasy suwakom (firmy YKK)