TETA współpracuje z Pocztą Polską

przez | 04/11/2008

TETA jako lider konsorcjum Firm TETA oraz NetlineGroup Sp. z o.o. podpisała umowę oraz zrealizowała dostawę serwerów dla Poczty Polskiej. To kolejny projekt wrocławskiej spółki na rynku publicznym.

Kontrakt o wartości 820 tys. zł brutto został rozstrzygnięty w drodze przetargu publicznego. Ostatnia partia sprzętu została odebrana przez Centrum Informatyki Regionalnego Wydziału Operacyjnego we Wrocławiu w dniu 17 października.

– Firma TETA terminowo wywiązała się z dostawy kilkudziesięciu serwerów Actina. Sprzęt nie wykazywał jakichkolwiek usterek i mógł być niemal natychmiast skierowany do rejonowych i regionalnych serwerowni Poczty Polskiej. Nowoczesne serwery dostarczone przez TETA zastąpią wyeksploatowane urządzenia świadczące różnorodne usługi sieciowe na rzecz użytkowników systemów informatycznych w naszym przedsiębiorstwie – powiedział Jarosław Leszczełowski, dyrektor Centrum Informatyki Poczty Polskiej.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie wrocławska spółka wygrała przetarg, na wdrożenie 4 modułów oprogramowania ERP TETA Constellation w IPN. Również to zlecenie zostało pozyskane w drodze przetargu publicznego. Sektor administracji państwowej jest jednym z rynków, z którymi TETA wiąże duże nadzieje. W kontraktach rządowych firma będzie wykorzystywała bogate doświadczenie spółki zależnej, węgierskiego VT Soft.