Spędź Święta Bożego Narodzenia wraz z Wizz Air w Wielkiej Brytanii

Tagi:

Większość z nas spędza Święta Bożego Narodzenia w rodzinnym domu, podróżujemy zazwyczaj jedynie w obrębie kraju. Jednak z roku na rok rośnie liczba tych, którzy uważają, że okres świąteczny to świetny moment na podróże i zapoznanie się z kulturą i tradycją innych państw.

Wizz Air, największa nisko-kosztowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowowschodniej zachęca Polaków do spędzenia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii.

Każde z brytyjskich miast, do którego Wizz Air oferuje loty, posiada wiele atrakcji, które zachęcają do spędzenia tych wyjątkowych chwil właśnie w nim.

Jednym z miast, które na pewno warto odwiedzić w Święta jest Doncaster. W grudniu centrum Doncaster czeka na miłośników zakupów. Świąteczne podarunki można kupić m.in. w nowoczesnym centrum handlowym Frenchgate znajdującym się w samym sercu miasta. Podczas spaceru ulicami centrum można spotkać artystów chodzących na szczudłach czy jeżdżących na bicyklach.

Będąc w Doncaster koniecznie należy odwiedzić nieopodal położone Sheffield. W grudniu na turystów czekać będzie grota Świętego Mikołaja na placu Tudor w centrum Sheffield. Wodospady oraz jaskinie lodowe to tylko nieliczne z wielu tegorocznych atrakcji. Dzieci będą miały oczywiście możliwość spotkania Świętego Mikołaja i Rudolfa.

Spędzając Święta w Liverpoolu warto poświęcić trochę czasu historii i dziedzictwu kulturalnemu. Turyści powinni zwiedzić różnorodne budowle będące doskonałym przykładem architektury wiktoriańskiej, georgiańskiej i  neoklasycznej. Muzea, galerie sztuki i piękny park na pewno zostaną na długo w pamięci osób odwiedzających to miasto.

W Londynie niejednego zachwycą pięknie oświetlone Oxford Street i Regent Street. Niezapomniane wrażenia zostawi niewątpliwie wieczorny spacer centrum miasta. Na miłośników łyżwiarstwa czekają liczne lodowiska zlokalizowane przy takich obiektach jak Tower of London czy Natural History Museum. Wyjątkowo wspaniałe jest lodowisko przy Somerset Mouse, gdzie łyżwiarze jeżdżą w rytm muzyki wokół lśniącej choinki udekorowanej przez Tiffany & Co.

Glasgow to podobnie jak Doncaster świetne miejsce na świąteczne zakupy. Znajdują się tu sklepy wszystkich znanych marek poczynając od Armaniego, a kończąc na Zarze. W Glasgow od 16 listopada trwa festiwal Winterfest, z wieloma atrakcjami dla całej rodziny, np. pokaz sztucznych ogni. 12 grudnia rozpocznie się z kolei Festiwal Filmowy, na którym zostaną zaprezentowane takie świąteczne klasyki jak White Christmas czy It’s A Wonderful Life.

W ofercie Wizz Air znajdują się loty do wszystkich tych miast. Do Glasgow i Doncaster/Sheffield można polecieć z Warszawy, Katowic, Gdańska i Poznania. Do Liverpoolu z Warszawy, Gdańska i Katowic, z kolei
do Londynu z Warszawy, Gdańska, Katowic, Poznania i Wrocławia.

Bilety na wszystkie połączenia można kupić już za 79 zł (cena w jedną stronę, zawiera opłaty i podatki) na stronie wizzair.com oraz pod numerem infolinii 0 300 50 30 10.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu