Solfa – sklep z muzyką online

przez | 04/11/2008

Wydawnictwo „Rock Serwis” Piotr Kosiński, właściciel jednego z najdłużej działających polskich sklepów internetowych www.rockserwis.pl, z nieukrywaną satysfakcją informuje o otwarciu kolejnego sklepu www.solfa.pl, który oferować będzie muzykę w formie cyfrowej.

Tym samym „Rock-Serwis” jest pierwszą firmą w Polsce, która w swoich sklepach proponuje Klientom muzykę zarówno na nośnikach fizycznych, jak i w wersji online.

Sklep SOLFA oferuje pliki muzyczne w dwóch formatach:

  • w formacie WMA (192 kbps) zabezpieczone technologią DRM
  • w formacie MP3 (256 kbps) oczywiście bez żadnych zabezpieczeń

W ciągu 25 lat działalności „Rock-Serwis” dał się poznać jako firma szczególnie promująca artystów niszowych. Nic się nie zmienia w tym względzie. Nadal najbardziej zależeć nam będzie na współpracy z małymi, niezależnymi firmami i na szczególnym traktowaniu artystów niszowych. Sprzedaż muzyki tych wykonawców w wersji cyfrowej uważamy bowiem za kolejną, znakomitą formę jej promocji wśród słuchaczy.

Już teraz w ofercie sklepu SOLFA znaleźć można nagrania artystów współpracujących z wytwórniami Alligator Records (czołowy światowy wydawca bluesa), Camino Records (firma należąca do Steve’a Hacketta, byłego gitarzysty Genesis), Hungaroton (czyli historia węgierskiego rocka – Omega, Locomotiv GT, Skorpio, Fonograf, itd.) czy Musea Records (największa francuska firma specjalizująca się w rocku psychodelicznym i progresywnym), a także z kilkoma polskimi wydawcami niezależnymi.

W najbliższym czasie zaproponujemy kolejne kilkadziesiąt tysięcy nagrań, z których jako pierwsze trafią do oferty sklepu te z katalogu wytwórni Favored Nations, założonej i kierowanej przez znakomitego gitarzystę Steve’a Vai.

Zachęcamy i zapraszamy do współpracy małe polskie firmy płytowe i początkujących wykonawców. Dzięki SOLFIE macie szansę pokazać światu swoją twórczość!