O nowych trendach w obrazowaniu medycznym

przez | 04/11/2008

Europejska premiera monitora medycznego Barco podczas konferencji radiologicznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Konferencja Obrazowanie medyczne – najnowsze trendy w technologii i polskim prawodawstwie, która odbędzie się 20 listopada br. na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, ma na celu uświadomienie praktykom medycyny korzyści z użycia najnowszych rozwiązań teleinformatycznych. Spotkanie jest skierowane do radiologów oraz przedstawicieli firm zajmujących się sprzedażą i integracją rozwiązań medycyny cyfrowej. Uczestnicy, oprócz szansy na wymianę poglądów z wybitnymi postaciami polskiej radiologii, wezmą udział w europejskiej premierze monitora medycznego Barco.

Oprócz pokazu możliwości najnowszych monitorów medycznych w radiologii i diagnostyce obrazowej firm Barco oraz NEC Display Solutions, uczestnicy spotkania będą mieli okazję dowiedzieć się o trudnościach prawnych w rozwoju radiografii cyfrowej w Polsce. Dla wszystkich obecnych, konferencja będzie okazją do wymiany poglądów z wybitnymi postaciami polskiej radiologii, m.in. z prof. Olgierdem Rowińskim, Konsultantem Krajowym ds. Radiologii i Diagnostyki Obrazowej.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką obrazowania medycznego, zarówno lekarzy radiologów, jak i przedstawicieli firm oraz mediów medycznych”, – powiedział Adam Koźbiał, menadżer ds. medycyny cyfrowej w Veracomp SA, jednego z organizatorów konferencji. „Korzyści z przejścia na radiologię cyfrową są oczywiste – zwiększa się dokładność i szybkość diagnostyki radiologicznej oraz komfort pracy radiologów. Nieporównywalnie większe jest także bezpieczeństwo i wygoda pacjentów. Zyskują wszyscy, dlatego okazji na podkreślanie atutów cyfrowej radiologii nigdy za wiele”.

Konferencja jest bezpłatna, a warunkiem obecności jest rejestracja na stronie www.veracomp.pl/konferencja_medyczna. Udział w spotkaniu odpowiada uzyskaniu 3 punktów edukacyjnych.

Spotkanie rozpocznie się 20 listopada 2008 r. o godzinie 9.30 w Auli Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, przy ul. Ks. Trojdena 2a w Warszawie. Organizatorami konferencji są: II Zakład Radiologii Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Pracownia MR Laboratorium Obrazowania Biologicznego i Medycznego CZT BIM, specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT Veracomp SA, oraz wiodący na świecie producenci monitorów medycznych Barco i NEC Display Solutions. Głównym patronem medialnym jest Openmedica.pl, pozostałymi zaś Medicina Futura, PrawoiMedycyna.pl, Servis.pl, oraz Wydawnictwo Termedia.