Nagrody EFFIE dla Libery Direct

przez | 04/11/2008

Kampania reklamowa wprowadzająca na rynek polski markę Liberty Direct zdobyła dwie nagrody w prestiżowym konkursie EFFIE. Kampania oparta na relacjach Mariusza Maxa Kolonko zdobyła srebrne EFFIE dla Agencji Reklamowych oraz brązowe EFFIE Mediowe. Kampanię przygotowały dla Liberty Direct: agencja Gruppa66 Ogilvy oraz dom mediowy MPG.

„Dzięki dobrej ofercie oraz skutecznym działaniom reklamowym mogliśmy w bardzo szybkim tempie zbudować silną pozycję wśród ubezpieczycieli directowych na rynku polskim oraz stać się najszybciej rosnącą firmą w tym segmencie. Potwierdzają to nasze wyniki finansowe – w pierwszym półroczu 2008 roku zebraliśmy 28,7 mln zł składki przypisanej brutto. Cieszę się, że nasze działania i osiągnięcia zostały również dostrzeżone przez ekspertów z branży reklamowej” – komentuje wygraną Rafał Karski, Dyrektor Marketingu Liberty Direct.

EFFIE to jeden z najważniejszych na świecie konkursów reklamowych. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 r. w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Jest to jedyny festiwal, który nagradza nie tylko wybitne pomysły kreatywne, ale głównie efekt rynkowy kampanii reklamowej. Konkurs EFFIE organizowany jest w Polsce od 1999 r. Tegoroczne prace zgłoszone do konkursu oceniało 54 osobowe jury złożone z wybranych przez Komitet EFFE marketerów, pracowników agencji reklamowych (strategów, kreatywnych) i domów mediowych, niezależnych specjalistów, przedstawicieli instytutów badawczych. Konkurs wspierała merytorycznie firma Ernst & Young – pracownicy firmy przeprowadzają audyt zgłoszonych prac, prowadzą statystyki głosowania, czasu poświęcanego przez jurorów na ocenę prac, oraz nadzorują obrady jury i przestrzeganie regulaminu obrad i głosowań.