Grupa Selena realizuje cele emisyjne oferty publicznej

Ponad 38 milionów złotych na inwestycje przeznaczyła w październiku Grupa Selena. Kwotę tę wydano na akwizycję fabryki zapraw klejowych oraz utworzenie nowej spółki w Chinach. Źródłem finansowania obu inwestycji są środki pozyskane przez Selenę w wyniku przeprowadzonej w kwietniu 2008 roku publicznej emisji akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

30 października należąca do Grupy Selena spółka Tytan EOS, która zarządza produkcją i dystrybucją materiałów sypkich, w tym systemów ociepleń, na rynku polskim nabyła zakład produkcyjny. Wartość akwizycji wyniosła ponad 8 mln zł, a jej celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie systemów ociepleń Tytan EOS, produktów do kładzenia płytek ceramicznych oraz zapraw murarskich. W skład nabytego majątku wchodzą m.in. nieruchomości, maszyny, urządzenia i środki transportu, zapasy surowców, wyroby gotowe, receptury produktowe i produkcyjne, a także prawa własności przemysłowej i intelektualnej. Zakup przedsiębiorstwa stanowi kolejny etap rozwijania przez Selenę grupy produktowej zapraw klejowych i tynków, po nabyciu zakładu produkcyjnego w Krzeszowicach we wrześniu 2008 roku. Dzięki oszczędnościom skali nowy zakład produkcyjny wzmocni pozycję konkurencyjną Seleny w tej grupie produktów i pozwoli na uzyskanie jeszcze korzystniejszej relacji jakości do ceny.

„Działania te są kolejnym krokiem w realizacji długoterminowej strategii rozwoju, ogłoszonej w związku z debiutem giełdowym Seleny FM SA w kwietniu 2008 roku. Jednym z głównych celów emisji akcji było pozyskanie środków na poszerzenie naszego portfela produktów chemii budowlanej oraz na dalszą ekspansję geograficzną Grupy, zarówno na drodze rozwoju organicznego, jak i przez akwizycje” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu Selena FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy.

Na arenie międzynarodowej Grupa Selena sukcesywnie wzmacnia swą pozycję w Chinach. Selena Co. SA – spółka koordynująca zagraniczną działalność Grupy – zarejestrowała 30 października 2008 nowy podmiot pod nazwą Selena Nantong Building Materials Co. Ltd. Wartość kapitału zakładowego wynosi ok. 11 mln USD, co stanowi równowartość ponad 30 mln zł. Utworzenie spółki jest związane z inwestycjami prowadzonymi przez Selenę w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Nantong w okolicach Szanghaju i jest jednym z warunków umowy podpisanej z władzami Strefy w czerwcu 2008 roku.

”Utworzenie spółki Selena Nantong jest inwestycją długoterminową, stanowiącą ważny etap w realizacji strategii Grupy Selena na rynku chińskim. Następnym krokiem będzie wybudowanie przez nowoutworzoną spółkę zakładu produkcyjnego, dostarczającego kluczowe produkty oferowane przez Grupę Selena: piany, uszczelniacze i kleje. Zgodnie z harmonogramem, uruchomienie produkcji w nowej fabryce planujemy na przełomie 2009 i 2010 roku” – dodał Krzysztof Domarecki.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu