Przejdź do treści

Rusza VIII edycja Internetowej Gry Giełdowej

 

Rusza VIII edycja Internetowej Gry Giełdowej dla Studentów. Rejestracja uczestników na www.gra.parkiet.com potrwa od 30 października do 28 listopada br. Czwarty rok z rzędu partnerem merytorycznym i sponsorem strategicznym Gry został Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. W ramach współpracy eksperci DM BOŚ przeprowadzą serię wykładów na temat inwestowania na największych uczelniach ekonomicznych w Polsce. 

Warszawa, 3 listopada 2008 r. – Internetowa Gra Giełdowa to popularny wśród studentów konkurs, polegający na inwestowaniu na wirtualnej giełdzie w oparciu o zasady obowiązujące na GPW. Aby poszerzyć wiedzę i umiejętności studentów eksperci DM BOŚ, Michał Wojciechowski i Grzegorz Zalewski, poprowadzą cykl wykładów na temat zasad inwestowania w akcje oraz kontrakty. W trakcie spotkań prowadzący polemizują na temat zalet inwestowania w te instrumenty, a także obalają związane z tym mity. Pierwszy wykład inaugurujący Grę odbył się 29 października na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Kolejne, zaplanowane na listopad, odbędą się w: Nowym Sączu (5.11), Krakowie (6.11), Łodzi (14.11) oraz Warszawie (18.11). 

„Już czwarty rok z rzędu wspieramy Internetową Grę Giełdową. Edukacja jest bardzo ważnym elementem naszej działalności, przy czym staramy się docierać z naszymi inicjatywami nie tylko do doświadczonych graczy, ale jednocześnie dążymy do zwiększenia zainteresowania rynkiem kapitałowym wśród studentów. Wielu z nich prowadzi już własne inwestycje, a przedsięwzięcia takie jak Gra umożliwiają im zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności” – powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ.

Dla 100 najlepszych uczestników Gry DM BOŚ przygotował atrakcyjne nagrody. Są to m.in. niższe prowizje w wysokości 0,25% wartości zlecenia dla akcji i 7 zł dla kontraktów do końca 2009 roku, przez 6 miesięcy darmowy pakiet zielony max, zapewniający dostęp do m.in.: pełnego arkusza zleceń, prenumeraty „Parkietu” oraz aplikacji Notowania Mobilne, dzięki której można monitorować notowania za pośrednictwem telefonów komórkowych. Ponadto student, który w finale uzyska najwyższą stopę zwrotu otrzyma 5000 zł na inwestycje własne. Podobnie jak w poprzednich edycjach Gry, DM BOŚ umożliwi również odbycie praktyk studenckich jednemu z 10 finalistów.

„Nagrody, które przygotowaliśmy dla studentów zostały pomyślane tak, aby służyły ich dalszemu rozwojowi. Najbardziej utalentowani gracze będą mogli wykorzystać zdobyte umiejętności i przejść od wirtualnych pieniędzy do realnego inwestowania”– powiedział Michał Wojciechowski, Doradca Zarządu DM BOŚ. „Z roku na rok z satysfakcją obserwujemy jak rośnie zarówno poziom merytoryczny, jak i liczba uczestników konkursu, która w ubiegłym roku przekroczyła 6 tysięcy. Wyniki osiągane przez studentów również są imponujące. Z tych powodów możemy powiedzieć, że pomysł takiej wirtualnej Gry się sprawdza” – dodaje Wojciechowski.

Główną nagrodą dla zwycięzcy w tegorocznej VIII edycji Internetowej Gry Giełdowej są studia podyplomowe International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Na pozostałych finalistów m.in. wycieczka do Nowego Jorku, a także kursy przygotowujących do egzaminu CFA, maklera lub doradcę inwestycyjnego, studium podyplomowe na specjalności „Giełda i Rynki Finansowe” w Szkole Wyższej Olympus
im. Romualda Kudlińskiego, staż na GPW oraz w Presspublice oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Każdy z 10 finalistów otrzyma również laptopa.

Internetowa Gra Giełdowa dla Studentów ma charakter rywalizacji indywidualnej i mogą do niej przystąpić wszyscy studenci polskich szkół wyższych. Gra składa się z dwóch etapów i będzie trwać we wszystkie dni sesyjne od 17 listopada br. do 23 stycznia 2009. Podczas pierwszego etapu każdy z uczestników otrzyma wirtualną kwotę 100 tysięcy złotych do zainwestowania w akcje wchodzące w skład indeksu WIG20 z wykorzystaniem zarabiania na spadkach kursów akcji spółek (krótka sprzedaż). W drugim etapie – finale, który odbędzie się 4 lutego 2009 roku na parkiecie warszawskiej giełdy, weźmie udział dziesięciu zawodników, którzy w pierwszym etapie konkursu wypracowali największy zysk. Finaliści będą grali w czasie rzeczywistym na kontraktach terminowych WIG20. Pełny regulamin konkursu oraz rejestracja uczestników na stronie www.gra.parkiet.com