Program Symantec Enterprise Vault 8.0 umożliwia redukcję kosztów obsługi danych bez określonej struktury o ponad 60 procent

Najwydajniejsza w branży platforma do inteligentnej archiwizacji umożliwia opanowanie ogromnej ilości nieuporządkowanych informacji.


W ramach strategii zarządzania ryzykiem dotyczącym informacji, firma Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) ogłosiła wprowadzenie produktu Symantec Enterprise Vault 8.0 — najnowszej wersji jednej z najlepszych na rynku platform do archiwizowania poczty e-mail i jej zawartości. Oprogramowanie Enterprise Vault 8.0 umożliwia firmom zmniejszenie o ponad 60 procent kosztów przechowywania nieustrukturyzowanych informacji, takich jak wiadomości wysyłane pocztą e-mail i z komunikatorów internetowych oraz pliki. Jest to możliwe miedzy innymi dzięki ulepszeniu funkcji usuwania duplikatów danych i elektronicznego wyszukiwania danych.

Z ankiety przeprowadzonej przez firmę Symantec w działach informatycznych wynika, że największe problemy w zakresie zarządzania nieustrukturyzowanymi informacjami dotyczą optymalnego wykorzystania pamięci masowej i ich wykrywania. Ponad połowa z 202 ankietowanych kierowników działów informatycznych przyznała, że ograniczenie kosztów pamięci masowej przeznaczonej na przechowywanie poczty e-mail, wiadomości z komunikatorów internetowych i treści związanych z pracą grupową (np. plików programu SharePoint) jest obecnie „ważne” lub „bardzo ważne” w ich firmach.  Zaledwie niecałe 15 procent ankietowanych było w stanie postawić swoją pensję na to, że w firmie można szybko wyszukać dane potrzebne organom kontrolnym, co podkreśla konieczność lepszego przygotowania tych firm do podjęcia odpowiednich działań w przypadku postępowania sądowego.

„Prawie 50 procent firm z listy Fortune 100 korzysta z rozwiązania Enterprise Vault, co oznacza, że w największych przedsiębiorstwach rośnie świadomość znaczenia, jakie ma korzystanie z inteligentnej archiwizacji do ochrony i obsługi nieustrukturyzowanych danych” — powiedział Francis deSouza, starszy wiceprezes firmy Symantec ds. zarządzania ryzykiem dotyczącym informacji.  „Bazy danych stały się już powszechnym miejscem przechowywania uporządkowanych informacji, a platforma Enterprise Vault oferuje każdej firmie podstawową warstwę pamięci masowej dla nieustrukturyzowanych danych oraz wygodne metody ich obsługi”.

Oprogramowanie Enterprise Vault umożliwia archiwizację poczty e-mail, wiadomości z komunikatorów internetowych i treści dotyczących pracy grupowej (np. plików programu SharePoint), dzięki optymalizacji pamięci masowej oraz technologiom klasyfikacji i przechowywania, pozwalającym na szybkie znajdowanie zgromadzonych informacji.  Archiwizowanie danych w każdej firmie jest wówczas dużo łatwiejsze: koszty przechowywania informacji są niższe, a przepływ pracy w zakresie elektronicznego wykrywania danych zautomatyzowany.

Wśród nowych funkcji programu Enterprise Vault 8.0 są między innymi:

  • Znaczne ograniczenie rozmiaru pamięci masowej — dzięki zoptymalizowanej funkcji przechowywania pojedynczych kopii, program Enterprise Vault zachowuje tylko jedną kopię poszczególnych wiadomości i plików, bez względu na to, ile razy się pojawią i z jakiego źródła pochodzą. Oprogramowanie Enterprise Vault zapewnia najszerszą w branży obsługę platform danych (m.in. Microsoft Exchange, SharePoint, Lotus Domino, serwery plików, komunikatory internetowe itd.).
  • Bezproblemowa obsługa przez użytkowników — rozwiązanie Enterprise Vault wciąż jest główną aplikacją dla pracowników, a firma Symantec opracowuje już otwartą wersję beta dla urządzeń Blackberry i systemu Windows Mobile, aby zapewnić możliwość przeszukiwania danych z każdego miejsca i o każdej porze. Pełna obsługa dla urządzeń przenośnych zostanie udostępniona w pierwszej połowie 2009 roku. Program Enterprise Vault zapewnia także bezproblemowy dostęp do zarchiwizowanych elementów w trybie online i offline z poziomu interfejsów programów Outlook, Notes i Windows Explorer, dzięki czemu użytkownicy nie odczuwają podziału na dane bieżące i zarchiwizowane.
  • Intuicyjne elektroniczne wykrywanie danych z przeglądem ukierunkowanym — zastosowanie innowacyjnej funkcji przeglądu ukierunkowanego w programie Enterprise Vault Discovery Accelerator umożliwia użytkownikom analizę i filtrowanie wyników wyszukiwania w celu szybkiego ich zawężenia kilkoma kliknięciami myszy. To z kolei pozwala na dalsze oszczędności i ograniczenie ryzyka związanego z elektronicznym wykrywaniem danych.
  • Uproszczona instalacja i administracja — oprogramowanie Enterprise Vault zawiera oparte na kreatorach konfiguracje z ustawieniami domyślnymi, wykorzystującymi najlepsze wzorce postępowania, dzięki czemu administratorzy mogą skonfigurować i uruchomić program Enterprise Vault w kilka minut.  Dodatkowe ułatwienia dla administratorów oferuje nowa konsola z najpopularniejszymi zadaniami dająca szybki dostęp do typowych czynności wykonywanych w programie Enterprise Vault.

„Enterprise Vault 8.0 to elastyczna platforma archiwizacyjna o otwartej architekturze umożliwiająca wydajne przechowywanie nieustrukturyzowanych informacji” — powiedział Brian Babineau, starszy analityk w firmie Enterprise Strategy Group. „Z naszych badań wynika, że w ciągu czterech lat ilość danych archiwizowanych w firmach wzrośnie do ponad 200 eksabajtów, a zatem potrzebna będzie elastyczna, nowoczesna platforma, taka jak Enterprise Vault, która pomoże w wydajnym przechowywaniu tych informacji i ich obsłudze. To uaktualnienie to kolejny przykład innowacyjnego charakteru produktu Enterprise Vault w porównaniu z innymi rozwiązaniami do archiwizacji danych. Dlatego należy go postrzegać jako niezbędny składnik każdej kompleksowej strategii zarządzania ryzykiem dotyczącym informacji”.

Dostępność

Program Symantec Enterprise Vault 8.0 będzie dostępny na początku 2009 roku za pośrednictwem sieci partnerów typu VAR, dystrybutorów firmy Symantec i integratorów systemów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.symantec.com/business/enterprise-vault.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu