Przejdź do treści

15 lat Trane Polska

 

Firma TRANE, światowy lider w dziedzinie rozwiązań HVAC (chłodnictwo i klimatyzacja) obchodzi jubileusz 15-lecia działalności na polskim rynku. „Jesienią 1993 roku zaczynaliśmy od dwóch pracowników. Dziś Trane to kilkudziesięcioosobowy zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, związanych z firma często od wielu lat” – mówi Paweł Markiton, dyrektor generalny Trane na Polskę, Ukrainę, Białoruś i Kraje Bałtyckie.

1 HVAC, jubileusz, Paweł Markiton, TRANETrane, funkcjonujący od czerwca 2008 roku w grupie kapitałowej Ingersoll Rand,  jest globalnym dostawcą systemów komfortu oraz kompleksowych rozwiązań klimatyzacyjnych dla budynków. Firma produkuje, instaluje oraz zapewnia serwis i części zamienne do energetycznie wydajnych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, systemy sterowania budynkami oraz rozwiązania, wychodzące naprzeciw specyficznym potrzebom klientów handlowych, instytucjonalnych oraz przemysłowych. Urządzenia Trane działają w tak znanych budowlach świata jak Kreml, mediolańska La Scala, wieżowiec Burj Tower w Dubaju czy chociażby słynne wieże Petronas Tower w Kuala Lumpur (Malezja). W Polsce technologie Trane zastosowano między innymi w warszawskim Błękitnym Wieżowcu, Warszawskim Centrum Finansowym, Centrum Handlowym Złote Tarasy, Hotelach Marriott Warszawa i Campanile Łódź oraz w fabrykach firm Ferrero i Philips Morris Polska. 

Trane to nie tylko wysoka jakość produktów oraz nowoczesność oferowanych rozwiązań, ale także dbałość o środowisko naturalne. Od maja 2007 roku Trane jest partnerem programu Clinton Climate Initiative. CCI stawia sobie za zadanie zmniejszenie w skali światowej emisji CO2, a co za tym idzie ograniczenie efektu cieplarnianego. „W ramach programu pełnimy rolę eksperta: doradzamy, dajemy wsparcie techniczne, robimy audyty energetyczne, udzielamy pomocy w zakresie tzw. technicznego dotarcia do różnych typów budynków” – mówi dyrektor Paweł Markiton.

Trane prowadzi kampanię mającą na celu rozpropagowanie tak istotnej dziś idei oszczędzania energii elektrycznej. „Specjaliści Trane chętnie dzielą się doświadczeniami i radzą, w jaki sposób doprowadzić do zoptymalizowania wydajności systemów HVAC, stanowiących poważne źródło konsumpcji elektryczności” – mówi Markiton. Temu celowi służy między innymi cykl bezpłatnych, comiesięcznych szkoleń, organizowanych przez firmę przy współpracy z warszawskim Centrum Inwestycji Hotelowych. 

Działająca na rynkach światowych od ponad 100 lat Firma posiada dziś 35 własnych zakładów montażowych w 10 krajach i zatrudnia ponad 29.000 osób na terenie całego świata. W Warszawie mieści się dyrekcja firmy, obejmująca swoim zasięgiem Polskę, Ukrainę, Białoruś oraz Kraje Bałtyckie. W Polsce firma posiada swoje biura w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu. Więcej informacji na temat Trane można znaleźć na stronach internetowych www.trane.com oraz www.ingersollrand.com