ProLogis świętuje otwarcie ProLogis Park Budapest–Batta

ProLogis (NYSE: PLD), największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, świętuje uroczyste otwarcie swojego szóstego parku logistycznego na terenie Węgier, ProLogis Park Budapest–Batta.
Ceremonia otwarcia miała miejsce w niedawno ukończonym, pierwszym budynku na terenie parku o powierzchni 29 600 metrów kwadratowych. Poza przystosowaniem obiektu do celów magazynowania, dystrybucji i produkcji lekkiej, dodatkowym atutem ProLogis Park Budapest-Batta jest lokalizacja na terenie specjalnej strefy ekonomicznej – Batta Ipari Park, przewidzianej dla działalności produkcyjnej i innych gałęzi przemysłu ciężkiego, co umożliwia osiągnęcie efektu synergii w ramach całego łańcucha dostaw.

W ceremonii udział wzięli László Kemenes, wiceprezes ProLogis na Węgry, a także przedstawiciele władz lokalnych, partnerzy biznesowi, klienci oraz zaproszeni goście.

„Firmy reprezentujące różne gałęzie przemysłu w dalszym ciągu otwierają swoje oddziały na terenie Batta Ipari Park ze względu na jego strategiczną lokalizację w pobliżu Budapesztu,” powiedział László Kemenes, wiceprezes ProLogis na Węgry. „Jest to również idealny punkt dla producentów i operatorów logistycznych, poszukujących łatwego połączenia z międzynarodowym portem lotniczym w Budapeszcie, oddalonym od parku o niecałe 54 kilometry. Jesteśmy zadowoleni z tempa rozwoju naszej działalności w regionie Budapesztu w ostatnim czasie i wierzymy, że nasz nowy obiekt będzie stanowił wartość dodaną w funkcjonowaniu łańcuchów dostaw oraz procesów produkcyjnych naszych klientów w regionie.”

ProLogis zainwestował w obiekt ponad 15,6 miliona euro. Po pełnej rozbudowie park będzie oferował ponad 93 400 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i biurowej. ProLogis Park Budapest-Batta jest położony na terenie Batta Ipari Park, niedaleko Százhalombatta, historycznego ośrodka przemysłowego dysponującego dużym zapleczem wykwalifikowanych pracowników, oddalonego o około 25 kilometrów od centrum Budapesztu. Park jest połączony z publiczną siecią kolejową i drogową, mieści się w odległości 1 kilometra od autostrady M6 oraz 9 kilometrów od głównej obwodnicy stolicy MO, zapewniającej dostęp do tras M1, M5 i M7.

Według stanu na dzień 30 września 2008 r., ProLogis posiada, zarządza oraz ma w trakcie budowy pięć parków w regionie Budapesztu, obejmujących ponad 463 000 metrów kwadratowych oraz jeden park w pobliżu granicy z Austrią i Słowacją, ProLogis Park Hegyeshalom o powierzchni ponad 24 000 metrów kwadratowych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu