II Ogólnopolska Konferencja „Logistyka w sporcie”

Sposoby dystrybucji odżywek dla sportowców, historia Uczelnianych Klubów Kibica oraz problemy związane z organizacją zawodów, transportem zawodników i wyżywieniem ich podczas meczów wyjazdowych – to tylko niektóre z tematów II Ogólnopolskiej Konferencji „Logistyka w sporcie”. Przedsięwzięcie organizowane przez Uczelniany Klub Kibica Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu jest okazją do spotkania się z polskimi sportowcami, którzy nie tylko podzielą się swoimi doświadczeniami, ale także pozwolą spojrzeć na sport z innej strony.

Konferencja odbędzie się 20 listopada 2008 roku. Celem wydarzenia jest pokazanie młodym ludziom (studentom oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych) sportu od „kuchni”. Pokazanie, że sport to nie tylko to, co widzimy podczas zawodów, olimpiad, rajdów, czy turniejów. Wydarzenia te poprzedza przecież kilkumiesięczna, ciężka praca, która niejednokrotnie jest doskonałym przykładem logistyki w praktyce.

Podobnie jak podczas premierowej edycji, w tym roku również gościć będziemy znane osobistości ze świata sportu. Jak na razie swój udział potwierdził między innymi Piotr Reiss (piłkarz KKS „Lech Poznań”), Daniel Pytel (Wicemistrz Polski w żużlu), Tadeusz Wiencek (członek Polskiego Stowarzyszenia Żużlowego), Jarosław Kiliński (Szef Stowarzyszenia „Wiara Lecha”) oraz Radosław Majchrzak i Bartłomiej Tomaszewski z PBG Basket Poznań. W przerwach Konferencji wystąpi grupa taneczna „Kolejorz Girls”.

Tematy wygłaszanych referatów to między innymi: „Oprawy meczowe na meczach”, „Rola, dystrybucja i promowanie odżywek w sporcie” oraz „Logistyka w Formule 1”.

Podczas Konferencji odbędzie się także aukcja, z której całkowity dochód przekazany zostanie na leczenie dwuletniej Zuzi Szkudlarek. Dziewczynka w wyniku niedotlenienia mózgu, nie rozwija się prawidłowo i wymaga stałej opieki medycznej (http://www.zuzannaszkudlarek.jms.pl/).

Do udziału w Konferencji zapraszamy wszystkich kibiców sportowych, miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu oraz tych, którzy na logistykę chcieliby spojrzeć z innej strony. Uczestnictwo w przedsięwzięciu jest bezpłatne. Wystarczy mailowo wyrazić chęć udziału w przedsięwzięciu. Warto, bowiem każdy kto zarejestruje się przed konferencją otrzyma certyfikat uczestnictwa w II Ogólnopolskiej Konferencji „Logistyka w sporcie”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu