Sybase o 11% w górę w III kwartale 2008 r.

Firma Sybase zwiększyła przychody w trzecim kwartale 2008 o 11%, w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Całkowity przychód firmy w tym okresie wzrósł z 255,3 do 284 mln USD. Wzrost przychodów ze sprzedaży licencji zwiększył się o 9%, z 85,1 do 92,9 mln USD, przede wszystkim w obszarze licencji bazodanowych, których sprzedaż wzrosła o ponad 38%. Przychody z usług serwisowych zwiększyły się o 8%, z 135,8 do 146,3 mln USD, natomiast z usług związanych z przetwarzaniem komunikatów wzrosły aż o 30% z 34,3 do 44,7 mln USD. Obroty firmy za III kwartał znacznie przekroczyły prognozy, które szacowane były na 270-275 mln USD. W czwartym kwartale firma przewiduje przychód od 295 do 305 mln USD.

Świetne wyniki w III kwartale 2008 roku pokazują, że klienci doceniają wprowadzone przez nas nowe rozwiązania w obszarze analizy ryzyka i rozwiązań mobilnych dla bankowości i handlu. Nasza strategia Unwired Enterprise jest kluczem do osiągania wysokiej pozycji na rynku – podkreśla John Chen, CEO i Prezes Sybase. Silna oferta produktowa, połączona z wykazanymi przez nas możliwościami implementacji rozwiązań w konkretnych środowiskach biznesowych, powodują że podnosimy cele finansowe na ten rok już po raz trzeci.

Również Sybase Polska przekroczyła plany sprzedażowe w kwartale trzecim. Na sukces ten składają się: Umowa z Ministerstwem Finansów na zakup oprogramowania oraz wyspecjalizowanych usług wsparcia technicznego, coraz większe zainteresowanie technologiami do budowania rozwiązań rozproszonych, m.in. przez takie firmy jak Alma, Vobis, Carrefour, oraz duże powodzenie PowerDesignera – narzędzia do zintegrowanego modelowania systemów – stwierdził Grzegorz Walicki, Dyrektor Generalny Sybase Polska. Pozwala nam to szacować wzrost rocznych przychodów na poziomie 10-15%, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu