Candy Dulfer, królowa smooth jazzowego saksofonu w Warszawie

Uwielbiana przez Prince’a, hołubiona przez Dave’a Stewarta z Eurythmics, podziwiana przez miliony miłośników smooth jazzu na świecie, najseksowniejsza saksofonistka na tej planecie, Candy Dulfer odwiedzi Polskę.
Jej jedyny koncert odbędzie się w ramach Ladies’ Jazz on Tour 21 listopada w warszawskiej Sali Kongresowej.

Ale od początku:

Czym jest Deutsche Bank Invites Ladies’ Jazz on Tour?

Deautsche Bank Invites Ladies’ Jazz on Tour jest kontynuacją Ladies’ Jazz Festival by SEAT,  jedynego w Europie festiwalu kobiet jazzu, którego tegoroczna czwarta edycja organizowana była przez Piotra Łyszkiewicza (podobnie jak pozostałe) w Gdyni.

Na Ladies’ Jazz Festival by SEAT występowały do tej pory takie gwiazdy jak Patricia Barber, Stacey Kent, Eliane Elias, , Saskia Laroo czy Lizz Wright. Wiele artystek wystąpiło w Polsce po raz pierwszy. Niektóre z nich mają status kultowych, niektóre zdobyły już swoje miejsce w panteonie światowego jazzu, kilka jest uznawanych w naszym kraju za zjawiskowe, wszystkie są wyjątkowe, a ich recitale i koncerty dają niezapomniane wrażenia na wiele lat. Dzięki temu Ladies’ Jazz Festival by SEAT zapisał się już na stałe w kalendarzu promocyjnym Gdyni, ale i na mapie koncertowej Europy. Ladies’ Jazz to już silna marka, pod którą wydawane są płyty, organizowane koncerty, festiwal i trasy.

Deutsche Bank Invites Ladies’ Jazz on Tour daje możliwość uczestniczenia w wielkich koncertach Ladies’ Jazz Festival by SEAT mieszkańcom jeszcze innych niż Gdynia miast Polski. I to jest właśnie ideą przyświecającą tej serii koncertów.

W tegorocznej edycji wystąpią takie znakomitości światowej sceny muzycznej jak Candy Dulfer, Yvonne Sanchez i Ive Mendes.

Koncerty odbędą się we Wrocławiu 18.11.2008r (Yvonne Sanchez w Klubie Rura), w Poznaniu 20.11. (Ive Mendes w Auli UAM) oraz w Warszawie 21.11. (Candy Dulfer w Sali Kongresowej). Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20:00.

Yvonne Sanchez – córka Polki i Kubańczyka od 1994 rok zamieszkała w czeskiej Pradze. Ma na swym koncie wiele międzynarodowych nagród i dwie płyty. Ta druga pojawia się właśnie na półkach sklepowych i została wydana przez tak znaczącą wytwórnię jak Warner. Występowała w Niemczech, Anglii, Izraelu, Portugalii, Brazylii, Francji, na Kubie i w Stanach Zjednoczonych wszędzie wzbudzając zachwyt swymi bossa novami nierzadko napisanymi dla niej przez największe sławy muzyki latynoskiej.

Ive Mendes – dzięki barwie głosu, urokowi interpretacji i wspólnemu producentowi porównywana do Sade Adu. Od 1999r. jej sława rośnie na całym świecie. Kilkakrotnie występowała już Polsce, między innymi podczas pierwszej i czwartej edycji Ladies’ Jazz Festival.

Candy Dulfer – największa, najpopularniejsza saksofonistka sceny smooth jazzowej na świecie. Sprzedała ponad 2.500.000 płyt na całym świecie. Koncertowała z takimi sławami jak Prince, Pink Floyd, Dave Stewart (Eurythmics), Chaka Khan, Beyonce i in.

Bilety są do nabycia na www.ticketpro.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu