VIA rozpoczyna program ‘Global Mobility Bazaar’ promujący mobilne rozwiązania komputerowe

VIA we współpracy z Microsoft i ponad 15 wiodącymi chińskimi producentami PC i partnerami infrastrukturalnymi oferować będzie niedrogie, energooszczędne mininotebooki i notebooki z systemem Windows XP
VIA Technologies, Inc, zapowiedziała wczoraj ‘Global Mobility Bazaar’ (GMB) – innowacyjny program współpracy branżowej i infrastrukturalnej, którego celem jest przyspieszenie globalnego rozpowszechnienia niedrogich, mobilnych urządzeń komputerowych.

W ramach programu VIA współpracować będzie z ponad 15 producentami i partnerami infrastrukturalnymi w Chinach, w zakresie rozwoju szerokiego asortymentu mininotebooków, tzw. netbooków oraz typowych notebooków opartych na energooszczędnych platformach procesorowych VIA.

Urządzenia wyposażone w system operacyjny Microsoft Windows XP oferować będą zoptymalizowaną obsługę aplikacji i Internetu w różnych formatach, z ekranami o wielkości od 7 do 15 cali.

“Urządzenia mobilne to najszybciej rozwijający się segment rynku PC, oferujący duże możliwości członkom programu Global Mobility Bazaar,” powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w VIA Technologies, Inc. “Razem rozwijać będziemy szeroki asortyment urządzeń mobilnych, które sprostają coraz wyższym wymaganiom użytkowników zarówno na rozwiniętych jak i rozwijających się rynkach.”

“Z radością przyjmujemy inicjatywę VIA mającą na celu stworzenie całkiem nowego ekosystemu pomagającego upowszechnić ultra mobile urządzenia.”- Powiedział Jack Lee, Vice President, OEM Greater China Region, Microsoft. “Wierzymy, że program Global Mobility Bazaar pozwoli zaoferować szereg rozwiązań mobilnych, wykorzystujących znany interfejs Windows XP, nowej generacji użytkowników na świecie.”

VIA Global Mobility Bazaar: mobilne rozwiązania na nowych i rozwijających się rynkach

Program VIA Globar Mobility Bazaar zainaugurowano podczas imprezy prowadzonej wspólnie z Microsoft w Szenzen w Chinach. VIA Global Mobility Bazaar to część działań VIA w zakresie inspirowania innowacji w mobilnej komputeryzacji poprzez udostępnianie wiodących technologii i doświadczenia w dziedzinie energooszczędnych platform procesorowych x86.

W programie uczestniczy już 15 chińskich producentów oraz partnerzy infrastrukturalni tacy jak SanDisk i American Megatrends (AMI) i ITE Tech.

Ważnym elementem programu VIA GMB jest wprowadzanie innowacyjnych, mobilnych urządzeń komputerowych na szybko rozwijające się rynki na całym świecie, a także w samych Chinach. Rynki te należą do najszybciej rozwijających się na świecie, a mobilne rozwiązania cieszą się na nich dużą popularnością.

Szczegóły programu VIA Global Mobility Bazaar dostępne są na stronach:

http://www.via.com.tw/en/products/ultra_mobile/Global-Mobility-Bazaar/

Platformy VIA Ultra Mobile

Platformy VIA Ultra Mobile oparte są na bardzo energooszczędnych procesorach mobilnych VIA Nano i VIA C7-M, które umożliwiają przedłużenie czasu pracy urządzeń na bateriach i doskonałą obsługę mediów. W połączeniu z niskoenergetycznymi, w pełni funkcjonalnymi chipsetami z zaawansowanymi procesorami grafiki, platformy VIA UItra Mobile zapewniają doskonałą obsługę grafiki 2D/3D, a silnik VIA Chromotion gwarantuje świetne wrażenia wizualne podczas oglądania video. To doskonały wybór dla najmniejszych urządzeń mobilnych – na światowych rynkach funkcjonuje już ponad 30 modeli opartych na platformach VIA Ultra Mobile.

Więcej informacjo o platformach VIA Ultra Mobile na stronie VIA:

http://www.via.com.tw/en/products/ultra_mobile/

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu