Ruszyła strona internetowa programu ekologicznego „Centrum z Klimatem” – www.centrumzklimatem.pl

W minioną sobotę, 25 października, wraz z inauguracją programu „Centrum z Klimatem” ruszyła strona internetowa www.centrumzklimatem.pl.
Znajdują się tam użyteczne informacje na temat segregowania odpadów i elektrośmieci. Dowiadujemy się z niej także, co to znaczy sozologia lub zrównoważony rozwój, czy jak długo rozkłada się guma do żucia. Dzięki testowi sprawdzimy, czy sami potrafimy dbać o klimat oraz jak na co dzień możemy chronić środowisko. Poprzez stronę będziemy mogli również przyłączyć się do Programu, oddając głos na Deklarację Ekologiczną.

„Centrum z Klimatem” to pierwszy w Polsce długofalowy program ekologiczny dla sieci centrów handlowych. Obejmie wszystkie centra (Warszawa, Bytom, Toruń, Białystok, Piła) należące do Atrium European Real Estate, a zarządzane przez Manhattan Real Estate Management.

Podstawą Programu jest tzw. „mała ekologia” – założenie, że nawet niewielkie działania podejmowane przez każdą osobę mają wpływ na ograniczenie niekorzystnego wpływu na środowisko. Fundamentem „Centrum z Klimatem” jest Deklaracja Ekologiczna, czyli zbiór 10 najważniejszych zasad określających proekologiczne zachowania.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu