Globalny sojusz Fortinet i Dimension Data

Veracomp SA, wyłączny dystrybutor rozwiązań Fortinet w Polsce, informuje, że firmy Fortinet i Dimension Data ogłosiły podpisanie globalnej umowy, na podstawie której Dimension Data zajmie się instalacją, integrowaniem i doradztwem odnośnie rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego firmy Fortinet. W wyniku porozumienia klienci w 47 krajach otrzymają dostęp do wiodącej technologii zabezpieczania sieci oraz usług konsultacyjnych i integracyjnych oraz zaoszczędzą czas i koszty wdrażania bezpiecznej infrastruktury sieciowej.

Połączenie sprawdzonej technologii firmy Fortinet, rozwoju badań i produktów oraz wiodącej pozycji na rynku rozwiązań UTM, z globalnymi możliwościami firmy Dimension Data na polu konsultacji, integracji i instalacji pozwoli dostarczać na rynek innowacyjne i opłacalne rozwiązania zabezpieczające. Firma Dimension Data, która współpracuje z największymi firmami świata (Global Fortune 100 – 74%), zdecydowała się wejść w sojusz z Fortinet, ze względu na jego reputację i wiodącą pozycję na rynku zintegrowanych rozwiązań zabezpieczających.

Na całym świecie obserwuje się tendencję wzrostową w zakresie zapotrzebowania na kompleksowe zabezpieczenia sieci. Wielu klientów przechodzi z platform wyposażonych tylko w zapory firewall do zintegrowanych rozwiązań zabezpieczających, które oferują łączenie wielu aplikacji i usług w celu rozszerzenia i poprawienia ogólnego stanu bezpieczeństwa i wydajności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów i zredukowaniu stopnia złożoności. Według IDC, rynek urządzeń UTM był wart w 2007 roku 1,2 miliarda USD, a oczekiwane roczne tempo wzrostu w latach 2007 – 2011 wynosi 26% – dlatego rynek ten jest najszybciej rozwijającym się segmentem urządzeń zabezpieczających.

Wszechstronne, zintegrowane rozwiązanie zabezpieczające

Urządzenie FortiGate® jest okrętem flagowym w ofercie produktów firmy Fortinet przeznaczonych do zabezpieczania sieci. Urządzenie to, wyposażone w układy ASIC opracowane dla potrzeb bezpieczeństwa, integruje podstawowe aplikacje zabezpieczające, takie jak: programy antywirusowe, zapory firewall, sieci VPN, programy zabezpieczające przed włamaniami, a także aplikacje filtrujące strony internetowe oraz programy antyspamowe i regulujące ruch sieciowy. Wszystkie systemy FortiGate są na bieżąco aktualizowane przez sieć FortiGuard® Network, która zapewnia ochronę przed najgroźniejszymi zagrożeniami opartymi na treści, pochodzącymi z wiadomości poczty elektronicznej i ruchu sieciowego (wirusy, robaki, włamania, niepożądany ruch sieciowy i wiele innych) – na całym świecie, przez całą dobę.

Uzupełnienie systemów FortiGate stanowią rodziny produktów: FortiDB™, FortiMail™, FortiAnalyzer™ oraz FortiManager™.

  • FortiDB jest nowym produktem przeznaczonym do oceny podatności baz danych na ataki, a także do „wzmacniania” baz danych poprzez wykrywanie słabych punktów w hasłach, prawach dostępu i ustawieniach konfiguracyjnych.
  • Systemy FortiMail, są wysokowydajnymi, wielowarstwowymi platformami zabezpieczającymi pocztę elektroniczną, które badają ruch sieciowy i blokują spam oraz eliminują niebezpieczne wirusy, przypadki oszustw mających na celu wyłudzenie informacji oraz wiele innych zagrożeń związanych z pocztą elektroniczną.
  • Systemy FortiAnalyzer są specjalistycznymi urządzeniami oferującymi inteligentne oraz scentralizowane gromadzenie / analizowanie dzienników i danych dotyczących zdarzeń, pochodzących z urządzeń zabezpieczających FortiGate. Systemy te generują precyzyjne raporty sieciowe, dostarczają cenne informacje na temat wykorzystania sieci, a także oferują pomoc w zapewnieniu zgodności z wymogami określonymi w przepisach.
  • Urządzenia FortiManager minimalizują wysiłki administracyjne wymagane podczas wdrażania, konfigurowania i konserwacji pełnego zakresu usług zabezpieczania sieci, oferowanych przez produkty firmy Fortinet.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu