Przypomnieć sobie czasy młodości

przez | 27/10/2008

Ostatnio powstała strona, na której ludzie gromadzą swoje ulubione filmy, piosenki i zdjęcia z dawnych lat. Oprócz tego, znajdują się tam archiwalne materiały z gwiazdami, a każda osoba może zamieścić na stronie własną życiową opowieść.
Wspominam.pl udostępnia ponad 700 materiałów z kategorii: film, piosenka, program, teledysk, zdjęcie, kreskówka, reklama […] Zobaczyć można kultowego “Janosika”, “Power Rangers”, “Akademię Pana Kleksa”, zdjęcia kolejek z czasów PRL-u, pierwsze w Polsce reklamy czy programy telewizyjne.

Dział “Jak Oni Wyglądali” zbiera wszystko o polskich i zagranicznych gwiazdach. Jest tam m.in. Natalia Kukulska w wieku 10 lat, Tadeusz Drozda reklamujący kasety VHS, 18-sto letnia Beata Tyszkiewicz i Maryla Rodowicz w reklamie “Pewex-u”.

Każdy, kto ma do powiedzenia coś o przeszłości, może nagrać własną opowieść i opublikować ją na stronie.

Serwis został stworzony z myślą o tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie stare czasy, lub poznać je bliżej. Dzięki rozpiętości czasowej multimediów, strona ma trafiać zarówno do starszych, jak i młodszych odbiorców.
Twórcy zapowiadają, że wkrótce znajdą się też krótkie artykuły dokumentujące znane zjawiska, wydarzenia i dzieła minionych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.