Firmy Symantec i Dell wprowadzają proste, wszechstronne rozwiązanie do ochrony danych

Firma Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) poinformowała o przedłużeniu dziesięcioletniej współpracy partnerskiej z firmą Dell w celu opracowania pierwszego w pełni zintegrowanego rozwiązania do szybkiego i efektywnego tworzenia kopii zapasowych na dyskach oraz odtwarzania danych. Urządzenie Dell PowerVault DL2000 do tworzenia kopii zapasowych na dyskach to kompletne rozwiązanie do ochrony danych. Obejmuje ono sprzęt i oprogramowanie, m.in. wstępnie zainstalowany program Backup Exec 12.5 firmy Symantec oraz niestandardowe funkcje zarządzania dyskami opracowane specjalnie z myślą o firmie Dell, które ułatwiają administrowanie systemami tworzenia kopii zapasowych na dyskach za pomocą pojedynczej konsoli.

„Współpraca firm Symantec i Dell umożliwi zaprojektowanie, opracowanie, przetestowanie i certyfikację jednej oferty produktów, która zapewnia działom informatycznym proste, zintegrowane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych” — powiedział Pat Hanavan, wiceprezes ds. zarządzania produktami w grupie Symantec Data Protection. „Firma Symantec jest liderem rynku w dziedzinie ochrony danych, a z oprogramowania Backup Exec do ochrony danych i systemów oraz zarządzania nimi korzysta już ponad 1,5 mln klientów”.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec to rozwiązanie działające w schemacie dysk-dysk, które umożliwia tworzenie kopii zapasowych o 50 procent szybciej i odtwarzanie danych o 83 procent sprawniej niż w przypadku rozwiązań opartych na taśmach1. W urządzeniu zastosowano zgłoszoną do urzędu patentowego technologię odtwarzania danych na dowolnym poziomie szczegółowości (GRT — Granular Recovery Technology) firmy Symantec. Umożliwia ona użytkownikom jednoprzebiegowe tworzenie kopii zapasowych środowisk Exchange, SharePoint, Active Directory, Microsoft Windows Server 2008 Hyper-V i VMware ESX na poziomie aplikacji lub całego systemu, a także odtwarzanie poszczególnych obiektów, takich jak pliki i foldery. Ta wyjątkowa technologia eliminuje dodatkowe wymagania związane z czasem i pamięcią masową niezbędne do tworzenia kopii zapasowych plików drugiego poziomu, co zapewnia skuteczną ochronę danych i krótszy czas odtwarzania.

Organizacje wdrażające technologie wirtualizacji w środowiskach produkcyjnych muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami oraz rozwiązać problemy z bardziej złożonymi mechanizmami ochrony danych maszyn wirtualnych. Oprogramowanie Backup Exec 12.5 wstępnie zainstalowane na urządzeniu PowerVault DL2000 zwiększa możliwości rozwiązania i ułatwia ograniczenie złożoności dzięki tworzeniu kopii zapasowych nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych w środowiskach gospodarzy Hyper-V lub VMware ESX za pomocą jednego agenta. W rozwiązaniu Backup Exec zastosowano również wiele technologii firmy VMware, m.in. mechanizm VMware Consolidated Backup (VCB) ograniczający ilość danych, które muszą być archiwizowane.

Scentralizowane funkcje zarządzania zapewniają oszczędność czasu i ograniczenie złożoności

Dzięki zautomatyzowanej konsoli administracyjnej urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Symantec Backup Exec może wyeliminować konieczność ręcznej instalacji i konfiguracji, a pierwotne wdrożenie i uruchomienie trwa krócej niż 20 minut. To wszechstronne urządzenie zapewnia funkcje scentralizowanego zarządzania tworzeniem kopii zapasowych i przywracaniem danych, narzędzia konfiguracyjne oraz możliwość administrowania z jednej lokalizacji, co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na ochronę danych.

Co więcej, administratorzy mogą używać zintegrowanej konsoli administracyjnej rozwiązania PowerVault DL2000 do określania reguł tworzenia kopii zapasowych oraz monitorowania i konserwacji systemu. Dzięki temu organizacje mogą łatwo zarządzać kopiami zapasowymi w odległych biurach bez konieczności korzystania z usług informatyków na miejscu. Użytkownicy mogą również bezproblemowo przenosić kopie zapasowe z dysków na taśmy przy użyciu tej samej konsoli administracyjnej, aby przeprowadzać operacje odtwarzania po awarii za pomocą napędów i bibliotek taśm Dell PowerVault.

„Klienci próbują zmierzyć się z niespotykanym wzrostem ilości danych” — powiedział Darren Thomas, wiceprezes i dyrektor generalny w dziale pamięci masowych firmy Dell. „Firma Dell oferuje proste i niedrogie systemy pamięci masowej o dużych możliwościach. Z kolei firma Symantec słynie z zaawansowanego, najlepszego w branży oprogramowania Backup Exec do ochrony danych. Urządzenie DL2000 to wyjątkowo prosty, zintegrowany pakiet, który ułatwia automatyzację tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych”.

Technologie nowej generacji firmy Symantec zapewniają kompleksową ochronę danych

Użytkownicy rozwiązania PowerVault DL2000 mogą również skonfigurować program Backup Exec w taki sposób, aby umożliwiał on stałą ochronę oprogramowania Microsoft Windows Server, Exchange i SQL oraz stacji roboczych i komputerów przenośnych, dzięki tworzeniu kopii zapasowych na dyskach w czasie rzeczywistym. Funkcje stałej ochrony dostępne w programie Backup Exec pozwalają podnieść ogólny poziom ochrony danych i ograniczyć złożoność w zakresie administracji dzięki wyeliminowaniu potrzeby tworzenia pełnych, przyrostowych i różnicowych kopii zapasowych. System może również wysyłać alerty po osiągnięciu progu zapełnienia dysków określonego przez administratora pamięci masowej, co zapobiega błędom wynikającym z małej ilości miejsca na dysku.

Działalność wszystkich organizacji jest uzależniona od informacji przechowywanych w systemach elektronicznych. Firma Symantec oferuje zaawansowane narzędzia do ochrony danych. które pozwalają wyeliminować problemy związane ze złożonością zarządzania rozwiązaniami wieloelementowymi bez ograniczania możliwości ochrony danych” — powiedział Tony Palmer, inżynier laboratoryjny w grupie Enterprise Strategy Group. “Rozwiązanie Dell PowerVault DL2000 z programem Symantec Backup Exec to proste i ekonomiczne urządzenie, które jest łatwe w konfiguracji i zarządzaniu, a równocześnie oferuje zaawansowany zestaw funkcji. Laboratorium ESG doceniło szczególnie możliwości urządzenia w zakresie ścisłej integracji i odtwarzania aplikacji firmy Microsoft na dowolnym poziomie szczegółowości, a także integrację z platformą VMWare ESX bez użycia agentów”.

Urządzenie PowerVault DL2000 z oprogramowaniem Backup Exec zostanie udostępnione na całym świecie w tym miesiącu. Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.dell.com/dl2000.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu