Wola Info partnerem konferencji Truck & Business

Efektywne narzędzia optymalizacji kosztów transportu drogowego, to główny temat wczorajszej konferencji zorganizowanej przez Eurologistics Truck & Business. Partnerem technologicznym seminarium była Wola Info.
Konferencja skierowana była do kadry zarządzającej firm sektora TSL (transport, spedycja, logistyka). Podczas spotkania zaprezentowane zostały rozwiązania Woli Info w oparciu o technologię Oracle (OTM – Oracle Transportation Management), dedykowane dla firm transportowych i logistycznych

Dynamika wzrostu firm logistycznych spowodowała, że rola informatyki w tej branży – nakłady inwestycyjne na nowoczesne rozwiązania informatyczne – stanowi dźwignię rozwoju tego typu przedsiębiorstw. – Wszechobecna konkurencja sprawia, że właściciele firm poszukują sposobów na utrzymanie stałego, zrównoważonego wzrostu oraz metod na elastyczne dopasowanie się do potrzeb rynku. Odpowiedzią na dylematy jest oferowane przez Wola Info rozwiązanie, oparte o technologię firmy Oracle, służące do optymalizacji procesów logistycznych i transportowych – podkreśla Piotr Majcherkiewicz, prezes Wola Info.

Oracle Transportation Management jest rozwiązaniem, które wspomaga proces zarządzania transportem i logistyką. Produkt działa jako aplikacja internetowa, jest łatwy w obsłudze przyjazny dla użytkownika i przyczynia się do minimalizacji kosztów oraz eliminacji nieefektywnych procedur. Bogaty zestaw funkcji logistycznych doskonale sprawdza się w każdej organizacji, począwszy od małych, jedno oddziałowych firm po globalne korporacje świadczące usługi dla różnych sektorów gospodarki.

– Kluczowym atutem oferowanego przez Wolę Info  rozwiązania i jednocześnie elementem wyróżniającym go na tle konkurencji jest ujednolicenie wszystkich informacji. W łańcuchu dostaw proces zarządzania transportem obejmuje cykl opracowywania i dostarczania produktów na rynek, wpływając zasadniczo na wydajność operacyjną łańcucha dostaw w skali makro – dodaje Piotr Majcherkiewicz.

OTM zwiększa efektywność procesu planowania i realizacji zadań logistycznych począwszy od sprawdzenia dostępności produktów poprzez dostawy aż po rozliczenie płatności. W połączeniu z modułami Oracle Order Management (zarządzanie zamówieniami), Purchasing (Zakupy ) i Warehouse Management (zarządzanie magazynami), system gwarantuje w pełni zintegrowane rozwiązanie do obsługi realizacji zamówień.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu