Quinyx – innowacyjna technologia dla HR – już w Polsce

Quinyx jest platformą do realizacji zadań płacowo-kadrowych oferowaną przez PayrollCenter Sp. z o.o., należącą do międzynarodowej grupy UCMS Group EMEA.
Zasadniczą działalnością firmy w Polsce jest outsourcing płacowo-kadrowy, czyli przejęcie pełnej obsługi procesów płacowo-kadrowych od klienta. Teraz, standardowo wykonywane procedury zostały uzupełnione możliwością ich pełnej, bądź częściowej, realizacji przez internet. Funkcjonalność ta, oparta na technologii QUINYX, jest oferowana w zakresie dopasowanym do potrzeb klienta – może on mieć zarówno pełną kontrolę nad wprowadzaniem i utrzymaniem danych w systemie, jak również, jedynie je podglądać.

Dla korporacji potrzebujących samodzielnego administrowania własnymi kadrami i płacami powstał model korzystania z systemu kadrowo-płacowego – Quinyx On-Demand. Dzięki niemu personel kadrowy może zarządzać systemem kadrowo-płacowym poprzez internet, korzystając z bezpiecznego połączenia internetowego (z pełną kontrolą i ewidencją dostępu). Z systemu mogą korzystać również pracownicy – wypełniać wnioski o urlop, szkolenia itp. Quinyx On-Demand jest także świetnym narzędziem do komunikacji wewnątrz firmowej, planowania ścieżek rozwoju poszczególnych pracowników czy prowadzenia akcji rekrutacyjnych.

Dostęp do systemu jest z poziomu przeglądarki internetowej – nie wiąże się z koniecznością zakupu i instalowania dodatkowego sprzętu oraz oprogramowania, czy ponoszenia kosztów uaktualnień. Usługa świadczona jest na zasadach subskrypcji.

Quinyx On-Demand najlepiej sprawdza się w dużych firmach – powyżej 500 zatrudnionych.

„Quinyx przede wszystkim oznacza bezpieczeństwo – mówi Magdalena Jaroszuk dyrektor ds. sprzedaży i marketingu PayrollCenter Sp. z o.o. – i to w kilku aspektach. Najbardziej podstawowy to ten czysto fizyczny dostęp do informacji. Stosujemy najbardziej zaawansowane metody szyfrowania. QUINYX pracuje w odizolowanym centrum przetwarzania danych, ze ściśle określonym zakresem dostępu poszczególnych pracowników PayrollCenter. Bezpieczeństwo dla mnie to także bezwarunkowa zgodność z obowiązującymi przepisami. Dbamy o to, aby wszystkie funkcjonalności były zgodnie z obowiązującym prawem. Wszelkie zmiany i unowocześnienia w systemie nie mają wpływu na codzienną pracę – są praktycznie niezauważalne dla Klientów.”

Quinyx On-Demand bardzo dobrze sprawdza się w przedsiębiorstwach o rozległej i rozproszonej strukturze organizacyjnej. Dodatkowo bez trudu sprosta międzynarodowej skali działania,, będąc aplikacją o wielojęzykowym charakterze, uwzględniającą normy prawne obowiązujące na danym terytorium. Quinyx On-Demand pozwala na dostęp do danych z dowolnego miejsca 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, oczywiście w zakresie przypisanym każdemu użytkownikowi.

Główne moduły aplikacji Quinyx to: zarządzanie kadrami, wynagrodzenia, zarządzanie rekrutacjami, oceny pracownicze, zarządzanie szkoleniami oraz portal samoobsługowy dla pracowników (oferujący np. dostęp do historii pasków płacowych, wniosków urlopowych czy deklaracji podatkowych).

W Polsce trwają już pierwsze wdrożenia aplikacji Quinyx m.in. w firmach z branży usługowej i finansowej. Natomiast w krajach naszego regionu usługa została wdrożona w sektorze telekomunikacyjnym

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu