Browar Okocim honorowym gospodarzem XVI Jesiennego Spotkania Browarników 2008

Browar Okocim, największy browar Grupy Carlsberg Polska, jest honorowym gospodarzem XVI Jesiennego Spotkania Browarników 2008. To jedno z najważniejszych sympozjów naukowo – technicznych branży piwowarskiej w Polsce. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Krakowie oraz Brzesku w dniach 21-23 października 2008.
Browar Okocim gościć będzie, podczas Jesiennego Spotkania Browarników, nie tylko przedstawicieli browarów, ale także grupy, stowarzyszenia piwowarskie i licznych przedstawicieli firm wytwórczych o unikalnej wiedzy specjalistycznej w przemyśle piwowarskim.

Program tegorocznego spotkania podzielono na cztery bloki tematyczne: „Zarządzanie produkcją”, „Pakowanie, logistyka, transport”, „Surowce i składniki pomocnicze do produkcji piwa” oraz „Nowoczesne rozwiązania dla browarnictwa”.

Przedstawiciele branży obecni na spotkaniu przygotowali cykl prezentacji dotyczących przemysłu piwowarskiego. Grupę Carlsberg Polska podczas Spotkania reprezentują: Iwona Jarzębska – Wiceprezes ds. Produkcji, która swoją prezentacją –”Browar Okocim – tradycja i nowoczesność” otwiera konferencję; Janusz Zawierucha – Menedżer ds. Rozwoju Produkcji, który poprowadzi otwarty konkurs piw pod patronatem naukowym Politechniki Łódzkiej oraz Adam Pawełas – Menedżer ds. Środowiska, który rozpocznie blok tematyczny „Nowoczesne rozwiązania dla browarnictwa” i skoncentruje się na aspekcie ekologicznym.

Podczas tego corocznego święta piwowarów, jego uczestnicy będą mieli okazję integrować się i wymieniać doświadczenia, smakując piw z portfela Carlsberg Polska, w tym również tych sprowadzonych z browarów Carlsberga z różnych regionów świata na międzynarodową wystawę piwa.

Każdego roku ważnym punktem programu Jesiennego Spotkania Browarników jest zwiedzanie browaru. W tym roku Browar Okocim w Brzesku otworzy swoje gościnne progi dla uczestników Jesiennego Spotkania Browarników. Podczas zwiedzania prezentowany będzie obszar produkcji i magazynowania piwa oraz najnowsze inwestycje browaru.

„Cieszymy się, że Browar Okocim ma zaszczyt pełnić rolę honorowego gospodarza tegorocznego Jesiennego Spotkania Browarników. To szczególnie ważne wydarzenie dla całej branży, podczas którego wszyscy będziemy mieli okazję podzielić się doświadczeniami i wiedzą piwowarską, m. in. na temat nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Ważnym dla nas dopełnieniem spotkania będzie wizyta naszych gości w nowoczesnym Browarze Okocim w Brzesku, mieszczącym się w unikalnym, zabytkowym obiekcie” – mówi Iwona Jarzębska, Wiceprezes ds. Produkcji w Carlsberg Polska.

Browar Okocim jest nie tylko największym browarem należącym do Carlsberg Polska, ale także trzecim pod względem wielkości zakładem produkcyjnym grupy Carlsberg w Europie. To wyjątkowe miejsce o ponad 160 letniej tradycji jest jednocześnie jednym z ciekawszych obiektów architektury w regionie. Obiekt, choć zmodernizowany i korzystający z najnowocześniejszych technologii, kryje w sobie wiele zabytkowych elementów, takich jak: zabytkowe klatki schodowe, boazerie, kafelki, balustrady.

Początki istnienia browaru sięgają roku 1845, kiedy to Jan Ewangelista Goetz, uznawany za ojca browaru, przybywa z Bawarii do Małopolski i tworzy piąty pod względem wielkości produkcji browar w całym Cesarstwie Austro-Węgierskim.

Browar systematycznie zwiększa moce produkcyjne i jest rozbudowywany i modernizowany. Jednymi z ważniejszych ostatnich projektów inwestycyjnych browaru w Brzesku, były m.in. instalacja nowych tankofermentorów, modernizacja warzelni, rozbudowa magazynów, a ponadto, niezwykle istotnymi dla bezpieczeństwa ekologicznego – instalacja kotłowni gazowej oraz rozbudowa i modernizacja oczyszczalni przemysłowo – komunalnej Browaru Okocim i miasta Brzeska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu