AmRest otwiera dwie nowe restauracje Burger King w Polsce i planuje ekspansję w Czechach

przez | 22/10/2008

Od początku października 2008 Burger King ma dwie nowe lokalizacje w Polsce: w Opolu, w nowo otwartym Centrum Handlowym „Karolinka” oraz w Centrum Handlowym „Jantar” w Słupsku. Opole i Słupsk to dwa kolejne lokalne rynki, które znalazły się na mapie restauracji Burger King w Polsce, obok Warszawy, Wrocławia i Bydgoszczy. Tym samym mieszkańcy Opola, Słupska i okolic mają okazję doświadczyć legendarnego smaku Whoppera i dołączyć do rosnącej grupy fanów tego burgera. W Polsce marką Burger King operuje firma AmRest.

„Te dwa nowoczesne centra handlowe, w których Burger King otworzył swoje restauracje, świetnie pasują do wizerunku marki. Nasze nowe lokalizacje to również kilkadziesiąt nowych miejsc pracy dla mieszkańców Opola i Słupska, a dla nas możliwość zbudowania kolejnej zgranej grupy pracowników” – mówi Daniel Kasper, Brand President marki Burger King.

Restauracje Burger King powstaną wkrótce również w Czechach. 18 października 2008 r. firma AmRest podpisała umowę franczyzową na prowadzenie sieci restauracji Burger King w Republice Czeskiej. Licencja została przyznana firmie AmRest na 20 lat. Na mocy umowy franczyzodawca, czyli Burger King Europe GmbH, otrzyma od AmRest-u 50 tys. USD za każdy otwierany lokal sieci Burger King. Ponadto AmRest będzie przekazywał Burger King Europe miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 5% sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.