Z końcem chińskiego Nowego Roku DB Schenker wprowadza nowe regularne usługi w przewozach towarów do Chin

Pierwszy Ekspres Transeuroazjatycki z Chin przybył do Hamburga po zaledwie 17 dniach
DB Schenker, dostawca usług transportowych i logistycznych wchodzący w skład Deutsche Bahn, wprowadza do swojej oferty regularne przewozy towarów koleją do Chin. Połączenie zacznie funkcjonować w lutym po zakończeniu obchodów chińskiego Nowego Roku.

W ramach nowej usługi – pod nazwą Ekspres Transeuroazjatycki – początkowo na trasie pomiędzy Chinami i Niemcami będą kursować dwa pociągi tygodniowo. Trasa ma być pokonana w czasie krótszym niż 20 dni.

„Nasza wytrwałość w realizowaniu tego projektu przynosi obecnie efekty. Dzięki współpracy z pięcioma innymi liniami kolejowymi, w tym z chińskimi i rosyjskimi, oferujemy naszym klientom atrakcyjny i bezpieczny szlak handlowy pomiędzy rynkami w Chinach i Europie Środkowej. Ta atrakcyjna usługa, będąca uzupełnieniem naszej oferty ma krótszy czas realizacji niż transport oceaniczny i wymaga mniejszych nakładów niż transport towarów frachtem lotniczym”, oświadczył Hartmut Mehdorn, CEO i Prezes Zarządu Deutsche Bahn.

Pociąg kontenerowy, po pokonaniu w ciągu 17 dni trasy o długości 10 000 km, przywiózł z Xiangtang do portowego miasta w północnych Niemczech produkty przeznaczone dla Fujitsu Siemens Computers.

„Po wprowadzeniu regularnego rozkładu jazdy i stałych godzin odjazdu, to nowe ogniwo w naszej światowej sieci połączeń umożliwi nam oferowanie nowego poziomu jakości w transkontynentalnej wymianie towarowej. Jednocześnie umacniamy naszą pozycję technologicznego lidera na poziomie międzynarodowym”, powiedział Norbert Bensel, Prezes DB Schenker, Członek Zarządu firmy Deutsche Bahn odpowiedzialny za Transport i Logistykę. „Usługa cieszy się zainteresowaniem naszych klientów”.

Pociągi kontenerowe, kursujące poprzez eurazjatycki szlak lądowy, dzięki regularnym cotygodniowym przewozom, będą łączyć Szanghaj i Pekin z Hamburgiem, Norymbergą i Duisburgiem. Zainteresowanie nową usługą wyraziły już firmy z sektora motoryzacyjnego i chemicznego, firmy produkujące artykuły gospodarstwa domowego, firmy przemysłu maszynowego oraz papierniczego. Sprzedażą usług przewozowych zapewnianych przez pociągi kontenerowe będą zajmować się lokalne spółki DB Schenker.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu