Z końcem chińskiego Nowego Roku DB Schenker wprowadza nowe regularne usługi w przewozach towarów do Chin

przez | 21/10/2008

Pierwszy Ekspres Transeuroazjatycki z Chin przybył do Hamburga po zaledwie 17 dniach
DB Schenker, dostawca usług transportowych i logistycznych wchodzący w skład Deutsche Bahn, wprowadza do swojej oferty regularne przewozy towarów koleją do Chin. Połączenie zacznie funkcjonować w lutym po zakończeniu obchodów chińskiego Nowego Roku.

W ramach nowej usługi – pod nazwą Ekspres Transeuroazjatycki – początkowo na trasie pomiędzy Chinami i Niemcami będą kursować dwa pociągi tygodniowo. Trasa ma być pokonana w czasie krótszym niż 20 dni.

„Nasza wytrwałość w realizowaniu tego projektu przynosi obecnie efekty. Dzięki współpracy z pięcioma innymi liniami kolejowymi, w tym z chińskimi i rosyjskimi, oferujemy naszym klientom atrakcyjny i bezpieczny szlak handlowy pomiędzy rynkami w Chinach i Europie Środkowej. Ta atrakcyjna usługa, będąca uzupełnieniem naszej oferty ma krótszy czas realizacji niż transport oceaniczny i wymaga mniejszych nakładów niż transport towarów frachtem lotniczym”, oświadczył Hartmut Mehdorn, CEO i Prezes Zarządu Deutsche Bahn.

Pociąg kontenerowy, po pokonaniu w ciągu 17 dni trasy o długości 10 000 km, przywiózł z Xiangtang do portowego miasta w północnych Niemczech produkty przeznaczone dla Fujitsu Siemens Computers.

„Po wprowadzeniu regularnego rozkładu jazdy i stałych godzin odjazdu, to nowe ogniwo w naszej światowej sieci połączeń umożliwi nam oferowanie nowego poziomu jakości w transkontynentalnej wymianie towarowej. Jednocześnie umacniamy naszą pozycję technologicznego lidera na poziomie międzynarodowym”, powiedział Norbert Bensel, Prezes DB Schenker, Członek Zarządu firmy Deutsche Bahn odpowiedzialny za Transport i Logistykę. „Usługa cieszy się zainteresowaniem naszych klientów”.

Pociągi kontenerowe, kursujące poprzez eurazjatycki szlak lądowy, dzięki regularnym cotygodniowym przewozom, będą łączyć Szanghaj i Pekin z Hamburgiem, Norymbergą i Duisburgiem. Zainteresowanie nową usługą wyraziły już firmy z sektora motoryzacyjnego i chemicznego, firmy produkujące artykuły gospodarstwa domowego, firmy przemysłu maszynowego oraz papierniczego. Sprzedażą usług przewozowych zapewnianych przez pociągi kontenerowe będą zajmować się lokalne spółki DB Schenker.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.