Nowe Banki w Polsce?

przez | 21/10/2008

Grupa Bureau Veritas Polska podjęła inicjatywę stworzenia tzw. Banków Wiedzy, której celem jest integracja środowiska specjalistów – zainteresowanych tematyką jakości oraz kadry menadżerskiej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem – poprzez cykl spotkań. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem jest Cykoria S.A. odbędzie się już 18 listopada br. w siedzibie firmy w Wierzchosławicach.
Głównym celem powstania Banków Wiedzy jest stworzenie platformy wymiany doświadczeń między profesjonalistami danej branży. Przy każdej kolejnej edycji Banków Wiedzy, spotkania będą odbywały się na terenie innego zakładu pracy, należącego do jednego z członków klubu. Specjalna formuła spotkań przewiduje część dyskusyjną oraz wizytę w udostępnionej przez uczestników klubu części produkcyjnej firmy – gospodarza danego spotkania.

Każde spotkanie uczestników klubu będzie się odbywało w innym miejscu, omawiane będę wciąż nowe tematy, odwiedzane inne zakłady pracy….ale, Banki Wiedzy wciąż będą realizowały swój podstawowy cel – podnoszenie standardów jakości ! Inicjatywa stworzenia Banków Wiedzy jest również odpowiedzią na nadchodzący Europejski Tydzień Jakości, który jak co roku przypada na czas pomiędzy 6, a 12 listopada.

Podczas najbliższego spotkania klubu, członkowie Banków Wiedzy wymienią się doświadczeniami na temat efektywnego zarządzania ryzykiem w przemyśle spożywczym poprzez omówienie procedur Rapid Alert System i re-call – wycofania produktu z rynku.

Banki Wiedzy to nowatorska inicjatywa kierowana do firm, które chcą się wymieniać swoimi doświadczeniami oraz nawiązywać nowe kontakty handlowe. To również praktyczne spotkania warsztatowe przedstawicieli kilkunastu firm danego sektora, którzy tworzą elitarny klub członków Banków Wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.