Naucz się radzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach na drodze!

Coraz większy ruch, a także trudne jesienne warunki pogodowe zwiększają ryzyko niebezpiecznych sytuacji na drogach. Aby chronić siebie i innych uczestników ruchu drogowego poznaj Zasady Bezpiecznej Drogi i naucz się pokonywać przeszkody.
W ostatnich latach liczba pojazdów na drogach znacznie wzrosła. Coraz większy ruch często powoduje problemy komunikacyjne. Chcąc nadrobić stracony czas, kierowcy zaczynają prowadzić pojazdy nerwowo i pośpiesznie. Zwiększa to ryzyko wypadku drogowego, tym bardziej jesienią, kiedy nawierzchnia często jest mokra i szybciej zapada zmrok. Aby chronić siebie i innych uczestników ruchu prowadź zgodnie z Zasadami Bezpiecznej Drogi. Zasady te uczą między innymi, aby:

  • zaplanować swoją podróż przed wyjazdem,
  • sprawdzić, czy na trasie znajdują się „czarne punkty”,
  • korzystać z nawigacji GPS.

Zasady Bezpiecznej Drogi zostały stworzone w ramach akcji Garmin – Bezpieczni w drodze. W czasie jej trwania podejmowane są szerokie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas podróży. Akcja jest wspomagana przez kampanię bilboardową i spotową. Wszystkie działania mają na celu wykształcenie wśród kierowców nawyku jazdy według Zasad Bezpiecznej Drogi. Do uczestnictwa w akcji zaprasza Garmin oraz Szkoła Auto. Dodatkowo w każdym opakowaniu nawigacji samochodowej Garmin znajduje się zapach do samochodu z logo akcji Bezpieczni w drodze. Umieszczony w samochodzie oznacza, że kierowca zapoznał się z Zasadami Bezpiecznej Drogi. Ponadto przy zakupie nawigacji Garmin nuvi 760 GP w wybranych punktach sprzedaży można otrzymać kamizelkę odblaskową.

W ramach akcji Bezpieczni w drodze zorganizowano także konkurs internetowy na stronie www.garmin.pl. Udział w konkursie umożliwia bezpośrednie włączenie się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Po zapoznaniu się z Zasadami Bezpiecznej Drogi, uczestnik konkursu formułuje kolejną słuszną zasadę. Na autorów najciekawszych propozycji czekają kursy bezpiecznej jazdy (Safe Driving) Szkoły Auto. Podczas szkoleń kierowcy doskonalą swoje umiejętności, dotyczące m.in. hamowania awaryjnego, jazdy w ostrych zakrętach, omijania przeszkód, a także radzenia sobie w niebezpiecznych sytuacjach drogowych. Należy pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od indywidualnych zachowań i umiejętności każdego kierowcy.

Więcej informacji na stronie www.garmin.pl. Garmin i Auto Szkoła zapraszają do udziału w konkursie!

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu