IPCorder – sieciowy rejestrator obrazu z kamer ACTi

W ofercie Konsorcjum FEN – jednego z wiodących w Polsce dystrybutorów sprzętu IT z wartością dodaną (VAD) – pojawiły się dwa nowe rejestratory sieciowe firmy Koukaam. Dzięki możliwości zamontowania w nich dysków o dużej pojemności, urządzenia mogą nieprzerwanie rejestrować obraz i dźwięk z kamer ACTi nawet przez kilkadziesiąt dni.

IPCorder jest kompleksowym rozwiązaniem przeznaczonym do rejestracji i odtwarzania nagrań z kamer IP. Pierwsza z nowości FEN – model KNR-100 – pozwala na nagrywanie obrazu i dźwięku nawet z ośmiu kamer IP jednocześnie. W urządzeniu można zainstalować dysk o pojemności do 1 TB z interfejsem SATA, co umożliwia nieprzerwane nagrywanie nawet do 80 dni. KNR-100, z racji swoich niewielkich wymiarów (72 x 135 x 209 mm), zajmuje znacznie mniej miejsca niż klasyczny komputer klasy PC. Natomiast w modelu KNR-400 można zainstalować aż cztery dyski SATA (hot swap) o pojemności 1 TB każdy. Urządzenie obsługuje do 16 kamer IP. KNR-400 posiada czarną obudowę o wymiarach 245 x 214 x 160 mm.

„IPCordery są urządzeniami dedykowanymi wyłącznie do nagrywania sygnału z kamer IP. Dzięki temu zapewniają znacznie stabilniejszą rejestrację, niż przeznaczony do tego komputer. Klasyczny PC jest bowiem wykorzystywany także do innych celów, co zwiększa ryzyko problemów ze stabilnością systemu operacyjnego i utraty zapisanych danych. IPCordery pozwalają uniknąć tego typu sytuacji. Co więcej, rozwiązania te oparte są na stabilnym systemie Linux, po uruchomieniu urządzenia automatycznie pojawia się preinstalowany system do rejestracji obrazu z kamer IP ACTi. Tym samym firma sporo oszczędza, bowiem nie musi inwestować w dodatkowe oprogramowanie rejestrujące. Również zakup wysokiej klasy komputera PC to znacznie większy wydatek niż IPCorder. Ma to spore znaczenie zwłaszcza w przypadku małych i średnich firm, które potrzebują niezawodnego systemu monitoringu, ale nie mogą przeznaczyć na ten cel znacznych środków” – mówi Anna Rojewska, Product Manager Monitoring IP, Konsorcjum FEN.

Dwa nowe IPCordery z oferty Konsorcjum FEN przeznaczone są do obsługi kamer producenta ACTi. Wyposażono je w wysokiej jakości oprogramowanie do rejestracji obrazu i dźwięku, co pozwala uniknąć kosztów związanych z zakupem dodatkowego softu. Urządzenia są bardzo proste w użyciu – po ich podłączeniu do klasycznego zasilania, sprzęt jest praktycznie gotowy do pracy. Obsługa IPCorderów odbywa się przez proste menu z poziomu powszechnie używanych przeglądarek internetowych.

Oba urządzenia objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Sugerowana cena detaliczna KNR-100 wynosi 1219 zł brutto, natomiast model KNR-400 kosztuje 2899 zł brutto.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu