Firma Symantec rozszerza ofertę usług internetowych dzięki przejęciu spółki MessageLabs

Firma Symantec Corp. (Nasdaq: SYMC) poinformowała o zawarciu finalnej umowy dotyczącej przejęcia firmy MessageLabs, czołowego dostawcy usług w dziedzinie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych. W ramach umowy firma Symantec przejmie spółkę MessageLabs za 695 mln USD w gotówce płatnych w dwóch transzach wynoszących ok. 310 mln GBP i 154 mln USD (zależnie od zmian kursów walut). Firma MessageLabs uzyskała w roku finansowym 2008 zakończonym 31 lipca br. przychody na poziomie 145 mln USD, co stanowi wzrost o ponad 20 procent w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym. Transakcja zostanie zamknięta do końca roku kalendarzowego i będzie podlegać standardowym warunkom końcowym oraz ustawowym procedurom zatwierdzającym.

Dzięki przejęciu spółki MessageLabs firma Symantec zyskuje pozycję lidera na szybko rozwijającym się rynku SaaS (Software-as-a-Service — oprogramowanie jako usługa) i wzmacnia reputację lidera na rynku rozwiązań do zabezpieczania systemów wymiany wiadomości. Firma MessageLabs to największy dostawca zabezpieczeń internetowych systemów wymiany wiadomości, a z jej rozwiązań korzysta ponad 8 mln użytkowników w przeszło 19 000 firm różnej wielkości — od małych podmiotów do przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Firma Symantec będzie mogła wykorzystać większe możliwości sprzedaży wiązanej i dodatkowej, aby zaoferować klientom spółki MessageLabs produkty z dotychczasowej oferty SaaS w zakresie tworzenia kopii zapasowych, pamięci masowych i zdalnego dostępu internetowego. Z kolei nowe rozwiązania SaaS oparte na technologiach firmy Symantec dotyczących zapobiegania utracie danych, zachowania zgodności z przepisami oraz zabezpieczania urządzeń końcowych i archiwizacji zostaną udoskonalone dzięki wiedzy specjalistycznej firmy MessageLabs w dziedzinie sprzedaży produktów SaaS, obsługi i pomocy technicznej.

„Przejęcie firmy MessageLabs to kolejna istotna inwestycja w segmencie rozwiązań SaaS, która pozwoli nam zaoferować klientom niezrównany wybór rozwiązań jednego dostawcy do zabezpieczania systemów wymiany informacji” — powiedział John W. Thompson, prezes zarządu i dyrektor generalny w firmie Symantec. „Dzięki połączeniu struktur firmy MessageLabs z naszym zespołem Symantec Protection Network będziemy w stanie opracować jedną z najlepszych ofert w zakresie usług infrastruktury rozproszonej i uzyskamy solidną podstawę dalszego rozwoju”.

Dogłębna wiedza specjalistyczna firmy MessageLabs na temat rynku rozwiązań SaaS oraz rozbudowana oferta technologii firmy Symantec pozwolą zaoferować szeroki zakres usług internetowych, umożliwiających zabezpieczanie informacji i zarządzanie nimi. Fuzja dwóch liderów branżowych umożliwi firmie Symantec umocnienie czołowej pozycji na rynku zabezpieczeń systemów wymiany wiadomości. Co więcej, przedsiębiorstwo będzie w stanie zaoferować najszerszy zakres zabezpieczeń systemów wymiany wiadomości, w tym oprogramowanie, urządzenia i usługi serwerowe.

„Firmy Symantec i MessageLabs doceniają zalety usług rozproszonych i ich możliwości w zakresie ochrony przed zagrożeniami oraz egzekwowania reguł” — powiedział Adrian Chamberlain, dyrektor generalny w firmie MessageLabs. „Usługi firmy MessageLabs gwarantują blokowanie wszelkich niebezpiecznych lub nieodpowiednich informacji, które są przesyłane do sieci organizacji lub wysyłane z niej. Dzięki pomocy firmy Symantec możemy opracować plan dalszego rozwoju usług internetowych”.

Przejęcie stanowi również potwierdzenie rosnącej popularności platformy SaaS o nazwie Symantec Protection Network. Dzięki połączeniu rozwiązań firmy MessageLabs i platformy Symantec Protection Network klienci będą mogli korzystać z większej liczby produktów SaaS przy użyciu łatwego w obsłudze portalu, a także kupować oferowane rozwiązania za pośrednictwem jeszcze większej sieci partnerów na całym świecie. Klienci firmy MessageLabs będą mieć dostęp do oferty Symantec Protection Network w ramach sprawdzonego modelu wprowadzania usług SaaS firmy MessageLabs. Opracowany program dla małych i średnich partnerów handlowych firmy Symantec ułatwi globalny dostęp do oferty spółki MessageLabs.

Sprawdzony pakiet usług firmy MessageLabs w zakresie wymiany wiadomości i zabezpieczeń internetowych zapewnia dodatkowe funkcje zwiększające możliwości platformy Symantec Protection Network, takie jak Online Backup, Online Storage for Backup Exec i Online Remote Access. 14 centrów przetwarzania danych firmy MessageLabs, a także duże doświadczenie w dziedzinie sprzedaży i obsługi rozwiązań SaaS oraz pomocy technicznej umożliwią także dalszy rozwój usług opartych na platformie Symantec Protection Network.

Rozwiązania firmy MessageLabs i platforma Symantec Protection Network pozwolą opracować nową grupę produktów SaaS firmy Symantec, która umożliwi wdrażanie rozwiązań tego typu i oferowanie systemów hybrydowych dla specjalistów. Technologia SaaS jest uznawana za jedną z najważniejszych tendencji na rynku oprogramowania. Według firmy IDC wartość tego sektora jest szacowana na 5,71 mld USD w 2007 r., a kwota ta zwiększy się do 16,98 mld USD w 2012 r., co będzie oznaczać łączny wzrost o 24,4 procent1. Więcej informacji na temat rozszerzenia oferty rozwiązań SaaS firmy Symantec dzięki przejęciu spółki MessageLabs można znaleźć pod adresem http://go.symantec.com/MessageLabs.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu