Expressivo pomaga niewidomym

Już blisko 10 tysięcy niewidomych osób korzysta ze wsparcia IVONY – polskiego, uznawanego za najlepszy na świecie, syntezatora mowy. W najnowszym pakiecie przygotowanym dla potrzeb rehabilitacji, oprócz syntezatora mowy IVONA, znalazł się również program Expressivo, który rozszerza zastosowania syntezy mowy w codziennym życiu.
Jak to działa
Dla osób z dysfunkcją wzroku, synteza mowy to często jedyny sposób na szybką komunikację i sprawne korzystanie z komputera oraz Internetu. Specjalna wersja syntezatora mowy IVONA, w połączeniu z programami odczytującymi zawartość ekranu komputera (screenreaderami), potrafi udźwiękowić każde stanowisko komputerowe. Dzięki temu osoby niewidome i niedowidzące mogą pracować z dowolną aplikacją komputerową.

Dodatki dla całej rodziny
Dodatkiem do pakietu jest Expressivo. Program posiada wiele rozbudowanych funkcji, bardzo przydatnych w życiu codziennym. Do jego najpopularniejszych zastosowań należą: czytanie napisów w filmach i stron www oraz możliwość odsłuchiwania książek – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3. Program ułatwia komunikację z popularnymi aplikacjami MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird i Skype. Do wyboru mamy wersje żeńskie, męskie, w języku polskim i angielskim.

Osoby niewidome i niedowidzące
W Polsce jest około 1,7 mln osób deklarujących problemy ze wzrokiem (według danych GUS). Z myślą o nich IVO Software Sp. z o.o. przygotowało pakiet rehabilitacyjny, zawierający syntezator mowy IVONA w trzech wersjach głosowych, program Expressivo i kolekcję bestsellerów literatury w formie audiobooków. Zakup oprogramowania jest finansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), który zatwierdził je jako oficjalny produkt medyczny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu