Etyka, prawo i zaufanie w e-commerce…

przez | 16/10/2008

… o takich tematach będą rozmawiać uczestnicy pierwszego Forum Handlu Elektronicznego „Dobry Kupiec”, które odbędzie się w dniach 22-23 października w Warszawie. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi na standardy obsługi klienta oraz pozostałe aspekty związane z budowaniem zaufania w e-commerce.
Forum „Dobry Kupiec” jest spotkaniem kadry zarządzającej, właścicieli sklepów internetowych oraz firm branżowych i organizacji konsumenckich. Głównym motywem tegorocznego forum jest kodeks dobrych praktyk w handlu elektronicznym oraz interpretacja prawa, procedury arbitrażu i certyfikacja sklepów internetowych. W pierwszym dniu zjazdu będą dyskutować także o najważniejszych wymogach polskich i europejskich przepisów regulujących obrót w Internecie. Drugi dzień zostanie z kolei poświęcony na prezentacje ciekawych zagadnień z zakresy efektywnych strategii biznesowych oraz popularnych trendów w rozwoju e-sklepów.

„Od kilku lat obserwujemy silny wzrost polskiej branży e-commerce” – mówi Piotr Jarosz wydawca serwisu Sklepy24.pl – „Wierzymy jednak, że mógłby on być zdecydowanie większy w przypadku znalezienia złotego punku równowagi, który dawałby kupującym komfort bezpieczeństwa bez zbędnego obciążania kosztami sprzedawców. Wbrew głośnym doniesieniom medialnym, absolutna większość polskich sklepów internetowych jest prowadzona przez uczciwych i godnych zaufania przedsiębiorców jednak jeszcze zbyt często gubią się oni w zawiłym i niedojrzałym prawodawstwie. Właśnie regulacje prawne oraz etyczne jak również certyfikacja sklepów internetowych będzie głównym motywem naszego spotkania.” – dodaje.

Wśród prelegentów i zaproszonych gości będą m.in.: Adam Kwaśniewski (Google Polska), Tomasz Bator (Agito.pl), Krzysztof Łopuszański (Gemius) czy Jean-Marc Noel (Trusted Shops GmbH). Organizatorem konferencji jest Dotcom River Sp. z o.o., która prowadzi internetowy przewodnik dla kupujących w sieci www.sklepy24.pl .

Więcej na temat Forum oraz szczegółowy program na: www.dobrykupiec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.